Sis Farı Montajı

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Demir testeresi benzeri birşeyle keseceksin. Eğer ayak yoksa L şeklinde delikli bir levha tarzı birşey ayarlayıp sisin ayakları ile birleşecek şekilde tamponun altına ayak yapacaksın. L nin bi kenarı tampon tabanına diğer kısmı sisin ayağına montajlanacak.

Sorunu doğru mu anladım? Farklı birşey mi var?

Emre O.zsimsek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Bilgilendirdiğiniz için teşşekür ederim Dramel Seti Var Bununla Kesebilirmiyim tamponda sökülmeden olmazmı ?

onurcanturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım şu tarzda bi montaj istiyosun lkVmYp.jpg

Ben de zamanında bir heves edip turbo sislerden almıştım. Resimlerden görüp montajı çok kolay olacak sanıp tamponu söktüğüm gibi eve attım kendimi :) ama malesef tablo göründüğü kadar kolay değil. Tamponu kesmek için çok profesyonel aletlere ihtiyacın yok maket bıçağıyla bile biraz uğraşarak kesebilirsin. Şahsen ben öyle kesmiştim(orjinal tampon olmasına rağmen). Gel gelelim sisi oraya oturmaya. Tamponu kestikten sonra sisin cuk oturmadığını görünce hayallerim yıkıldı diyebilirim. Enlemesine öyle böyle sığdırıyosun ama boydan sığmıyor. Dolayısıyla açtığın yuvanın üst kısmını da biraz kesmen gerekecek.

Kesme biçme işlemleri bittikten sonra ben şu şekilde devam etmiştim, Tampondan kesitiğim iki büyük parçayı sislerin altına ayak yapmıştım. Sisin arkasındaki montaj ayağını buraya monteledim. Bunu yaptıktan sonra fark ettim ki üfleyince sis arkaya düşüyo :) Sağlamlaştırmak için sisin arkasını deldim ve iki bakır çubuk soktum. Bu bakır cubukları da tamponun belli yerlerinden geçirip güzelce sabitledim. Montajı da tamamladım iş bitti. Sıradaki sıkıntı şuydu, sis farlarından biri patlasa nasıl değiştireceğim?? Muhtemelen tekrar komple tamponu söküp, sis farlarını söküp, sislerin içini açıp... diye giden işlemleri uygulamam gerekecekti, allahtan araba satıldı da kurtuldum eziyetten :)) Umarım anlatabilmişimdir. Yapım aşamasının tek tek fotoğrafları var yardımcı olması açısından hepsini ekliyorum

onurcanturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesme işlemi;
rg7ndz.jpg

Ufaktan denemeler;
P5gmYv.jpg

blWmgY.jpg

Sis farının alt bağlantı ayağı; (o yuvarlak delik sis farının kendi ayağının girmesi için)yPXgA0.jpg

Sisi asıl sabitlememe yarayan bakır çubuklar ve tampona açtığım çubuk delikleri

rg7njB.jpg

Vlbmgq.jpg

1YXq21.jpg

Ve mutlu son :)

07Q98D.jpg

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendi modifiyeni kendin yapmışsın Onurcan. Tebrik ederim :) [emoji23] [emoji23]

Emre O.zsimsek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aşırı derecede yardımcı olacak çok teşekkür ederim Uğraşmayı sevdiğim için sorun yok :D

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
paylaşım için teşekkürler

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
valla ben tamponu sökmeden l ile halletmiştim........

XBmYmO.jpg

yaşAsın tembellik hehe