Sis farında VALEO mu? Ayfar mı? Hangisini tavsiye edersiniz ve fiyatları ne kadardır?

SERHAT YILMAZ

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
​sis farım yok kafam rahat taktırmayıda düşünmüyorum boşa masraf taktıranların hepsi goruntu olsun diye taktırıyor siste açıyım diye değil zaten :D

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapılan yorumlara yorum yapmayalım herkez soruyu soran kişiye cevap veriyor sanırım birde ya ve yu gibi kelimeler den sakınalım seviyeyi düşürmeyelim..

Lütfen konu dışında mesajlar yazmayalım . Konu amacı dışına çıkmış bulunuyor...
Gereksiz mesajlara yermeye de gerek yok .

Ayrıca ,
Seviyeme laf söylemek sizin ne haddinize ! Seviye belirlemekse amacınız ; önce yazdığınız mesajın imla kurallarına uyun ! Ne nokta var ne virgül , sadece en sona anlamsız bir , iki nokta . ( Tabi amacım imla kuralı ve noktalama işaretleri öğretmek değil )

Özetle , tanımadan bilmeden beni uyaramazsınız zaten her hangi bir yetkiniz yok...Ve ben imla kurallarını sürekli dikkatle kullanan biriyim o mesaj, aniden yazılmış bir mesaj . Sizi temin ederim ki böyle bir hatayı bir daha yapmam .

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valeo

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
depo marka al orta hallidir valeo nun çakmaları var güvenebileceğin parçacı varsa al.valeo depo ve ayfar kullanmış biri olarak konuşuyorum.ayfar su alır izalasyon yapsanda bi yerde açıklık kalır kalmasa bile içine hava almadığı için oksitlenme yapar yine kararır.depo ve valeo farlarda hava sirkülasyonunu sağlayan ama içine toz toprak ve su almasını engelleyen özel kanallar var bizzat gördüm ve inceledim.ancak ayfarda bu olay yok.ve ayfarın yapısı ile valeo ve depo marka farların dünyalar kadar fark var parçacıda inceleme imkanın varsa 3 markayı da incele ne demek istediğimi anlarsın.depo marka al tanesi 60 tl olması lazım ben geçen yıl almıştım.valeonun tanesi 90 liraydı.ayfarın çifti 60 lira.bence depo al yok en kalitelisi olsun dersen hemde orjinal olsun valeo al ama ayfar seni üzer ve tamponuna tam uyum sağlamaz.

o6mkno6

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
depo marka al orta hallidir valeo nun çakmaları var güvenebileceğin parçacı varsa al.valeo depo ve ayfar kullanmış biri olarak konuşuyorum.ayfar su alır izalasyon yapsanda bi yerde açıklık kalır kalmasa bile içine hava almadığı için oksitlenme yapar yine kararır.depo ve valeo farlarda hava sirkülasyonunu sağlayan ama içine toz toprak ve su almasını engelleyen özel kanallar var bizzat gördüm ve inceledim.ancak ayfarda bu olay yok.ve ayfarın yapısı ile valeo ve depo marka farların dünyalar kadar fark var parçacıda inceleme imkanın varsa 3 markayı da incele ne demek istediğimi anlarsın.depo marka al tanesi 60 tl olması lazım ben geçen yıl almıştım.valeonun tanesi 90 liraydı.ayfarın çifti 60 lira.bence depo al yok en kalitelisi olsun dersen hemde orjinal olsun valeo al ama ayfar seni üzer ve tamponuna tam uyum sağlamaz.

Teşekkürler abi verdiğin bilgi için aklımda olsun bakarım 3 markayada bakarım. DEPO Hangi Ülkenin malı abi ?

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valeo orjinal olanı Ayfar yan sanayi , ben valeocuyum :D

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 yıldır depo marka takılı hiç bir sey olmadı zımba gibi

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu forumu okuduktan sonra Ayfar'a karar verdim ve gidip aldım. 50 TL. Elektrikçiye gittim. Usta herşeyini hazırladı, tam takacak ki...

Aracım Renault 19 1.6 RT 96' Klima Karbüratör

Aracımda ön sis farı yerinde plastik bir parça bulunuyor. Orjinalinde olmadığından o bölgeyi tek parça yapmışlar. Sanırım sis farı orjinalinde olan 19'larda o bölge daha kısa, sis farı için yer var, benimkinde yok. Kaportacıya gidip tamponu söktürüp o parçayı sis farına uygun kestirmem gerekecekti... Rengini bile beğenmiştim. Bir forumda bir arkadaş sarı farlarına kurban olayım diye yazmıştı. :) O geldi aklıma, sarı lamba seçmiştim ama...

Hem orjinalliği bozulacak hem iş uzayacak hem de masraf artacak diye vazgeçtim... Gidip iade ettim.

Led ışıkları inceliyorum şimdi. Hem Clio 4 ile moda da olmaya başladı... ;)