Sizce kim suçlu

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen gün başıma talihsiz bir kaza geldi. Arkadaşımla müzik dinleyerek yavaş yavaş giderken sağdan hızlı gelen bir araç bize çarptı. Hatta biz durduk o biz durduktan sonra çarptı. Çarpma sonucu bizim aracın yönü bile değişti. Benim seyir ettiğim cadde oldukça işlek bir cadde onun çıktığı yer ise sokak gibi bir yer adı ama cadde geçiyormuş. Kanunlara göre sağdan geldiği için o haklıymış ben suçluymuşum. Sağdan gelmesi ona çarpma izni mi veriyor bu ne saçma bir kanun?

Adam başta ben suçluyum tamam tutanağa filan gerek yok hasarınız neyse ben karşılıycam diyordu. Daha sonra sigortacısı geldi 2side cadde olduğunu filan söleyince olayın rengi değişti. Ben suçlu duruma düştüm.

Allahtan şasiye kadar gelmedi. Sadece çamurluk değişecek birde salıncak yamulmuş o yüzden tekerlek arkaya sürtüyor yürümüyor şuan araç. Birde hava yastığı ışığı yandı ama 2side açılmadı.

Daha eksper sonucu çıkmadı kesin bir şey yok sizce kim suçlu?

Olay mahalli
2013-04-30_19-35-19_495.jpg

2013-04-30_17-47-41_339.jpg

Çarpan Araç
2013-04-30_17-46-09_623.jpg

Benim Araç
2013-04-30_17-45-30_889.jpg

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Elektrik direklerinin dizilişine bakınca senin geldiğin ana cadde gibi duruyor,önden darbe alan diğer araç yandan darbe alan senin aracın,bu durumda vuran diğer araç oluyor,exper hakkaniyetli davranırsa suçu diğer tarafa verir...

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elektrik direklerinin dizilişine bakınca senin geldiğin ana cadde gibi duruyor,önden darbe alan diğer araç yandan darbe alan senin aracın,bu durumda vuran diğer araç oluyor,exper hakkaniyetli davranırsa suçu diğer tarafa verir...

Şu şekilde saçma bir kanun varmış sağdan gelen her zaman haklıymış benim yol vermem gerekiyormuş. O yolu 10 dakika izleseniz bunun saçma olduğunu anlarsınız zaten. Benim seyir ettiğim işlek caddedeki kimse orada yol vermiyor. Çünkü diğer caddenin caddeye benzer bir yanı yok.

Onu bunu geçtim sağdan gelenin haklı olmasındaki mantık nedir?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ülkemizde mantıklı bir kanun varmı ?

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu kazada siz haklı gibi görünüyorsunuz resimlerden çünkü sizin bulunduğunuz cadde daha geniş ve işlek olması muhtemel. sağdan gelen araca yol verme kuralı ise herhangi bir kaza anında sürücüye darbe gelmemesini amaçlar hareket halindeki bir araçta en az 1 insan bulunur buda aracın solundaki sürücüdür eğer siz o araca çarpmış olsanız şöför tarafından çarpmış olacaktınız ve yaralanmalı bir kaza ortaya çıkabilirdi.trafiğin bize göre tersten aktığı ülkelerdede soldan gelen araca yol verme zorunluluğu vardır. umarım açıklayabilmişimdir:)

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açmışsın Konuyu, Daha Öncede Dediğim Gibi Geçmiş Olsun Hacı Sen Ana Yoldasın Biliyorum Bu Yolu Adam Suçlu Diyorum Ben ...

Emre3434

Emre Uğurluel, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı durum bi arkadaşımın başına gelmişti. Polis her iki tarafada %50 verdi. Ancak vuran araç hem karşı taraf hemde çok süratli geldiği için yarı yarıya vermiş olabilir.

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu kazada siz haklı gibi görünüyorsunuz resimlerden çünkü sizin bulunduğunuz cadde daha geniş ve işlek olması muhtemel. sağdan gelen araca yol verme kuralı ise herhangi bir kaza anında sürücüye darbe gelmemesini amaçlar hareket halindeki bir araçta en az 1 insan bulunur buda aracın solundaki sürücüdür eğer siz o araca çarpmış olsanız şöför tarafından çarpmış olacaktınız ve yaralanmalı bir kaza ortaya çıkabilirdi.trafiğin bize göre tersten aktığı ülkelerdede soldan gelen araca yol verme zorunluluğu vardır. umarım açıklayabilmişimdir:)

Öyle diyorsun da benimde yanda arkadaş vardı az biraz daha hızlı gitsem belkide arkadaşım yaralanacaktı. Ben kavşağın ortasına kadar çıkmışım sağdan geldiği için çarpması mı gerekiyor. Adam bana yandan çarpmış benim arabanın yönü bile değişmiş. Buna rağmen sonuçlar belli olmuş %100 ben suçlu çıkmışım.

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öyle diyorsun da benimde yanda arkadaş vardı az biraz daha hızlı gitsem belkide arkadaşım yaralanacaktı. Ben kavşağın ortasına kadar çıkmışım sağdan geldiği için çarpması mı gerekiyor. Adam bana yandan çarpmış benim arabanın yönü bile değişmiş. Buna rağmen sonuçlar belli olmuş %100 ben suçlu çıkmışım.

yolun durumu yanıltıcı olmuş sizin için zaten bende sizin haklı olabileceğinizi söyledim resimlere bakarak ama kuralın gerekçesine baktığımda bana çokta saçma gelmedi. ayrıca kuralıda ben koymadım sadece bilgi vermek istedim geçmiş olsun allah beterinden korusun.

34ZE05

Zafer ERDOĞAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.