Sizce motor yikatmak mantiklimi...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ona cok para istersiniz siz yaw :) yikaman faydasi var mi sadece goruntu mu ?

Sadece yıkama varsa kesinlikle zararlı ben motora su deydirmem deydittirmemde sonradan başıma iş alırım yıkadınız araba tekliyor çalışmıyor şase yaptı şu bu... biz detaylı temizlik yapmıyoruz ama en az 250 tl alırlar...

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece yıkama varsa kesinlikle zararlı ben motora su deydirmem deydittirmemde sonradan başıma iş alırım yıkadınız araba tekliyor çalışmıyor şase yaptı şu bu... biz detaylı temizlik yapmıyoruz ama en az 250 tl alırlar...
maasallah.. :)

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kendi aracımda motor yıkatmıyorum ne olur ne olmaz sensörü var elektronik aksamı var iş çıkarmayalım, kendim nemli bezle genelde camsil tarzı ürünlerle temizliyorum pırıl pırıl oluyor

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
1-2 Litre Mazot Bir Tane Uzun Sapli İnce Yagliboya Fircasiyla Mazotla Biraz Ugrastirsada En Temizi Bu Cillop Gibi Olur

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en cok merak ettigim soru bunun motora arabaya performansa etkisi olucak mi motor pis olsa ne olur yani :p

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kışın geçmesini bekleyin :eyv tecrübeyle sabittir :D

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en cok merak ettigim soru bunun motora arabaya performansa etkisi olucak mi motor pis olsa ne olur yani :p

Performans veya çalışmasına etkisi olmaz. Sadece görüntü güzel olur :) Sonax gibi yerler 90 lira civarı fiyatlara temizliyorlar motora zarar gelmeyeceğini garanti ediyorlar.

Veya yıkatmak yerine şu tarz ürünler kullanılabilir.

Motor, Araç Bakım Temizlik Ürünleri, Modacar, E-max, Superhelp, Sprayway, STP, Guex, Gunk, Arexons, Meguiars

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

hava filitresi giriş yeri açık olduğu sürece motor üstündeki kir, yağ lekesi performansı etkilemez

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
​işin ehlı bırısı yıkarsa sorun cıkmaz.. Ben 3 ayda bir yıkatırım Toz toprak köy yeri benmki

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Performans veya çalışmasına etkisi olmaz. Sadece görüntü güzel olur :) Sonax gibi yerler 90 lira civarı fiyatlara temizliyorlar motora zarar gelmeyeceğini garanti ediyorlar.

Veya yıkatmak yerine şu tarz ürünler kullanılabilir.

Motor, Araç Bakım Temizlik Ürünleri, Modacar, E-max, Superhelp, Sprayway, STP, Guex, Gunk, Arexons, Meguiars

hava filitresi giriş yeri açık olduğu sürece motor üstündeki kir, yağ lekesi performansı etkilemez

​işin ehlı bırısı yıkarsa sorun cıkmaz.. Ben 3 ayda bir yıkatırım Toz toprak köy yeri benmki

olay sadece goruntu ise ben biraz daha dusuneyim bu isi :)