Skorsky'Le daLga gecen TurkLer !!!

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
5814641460.jpg

MUTLAKA OKUYUN KISA ZATEN. PİŞMAN OLMAZSINIZ.

ÇILGIN TÜRK LER

Yıl 1990 Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Sikorsky S-70 model helikopterleri ilk kez teslim alıyor. Teslimat sırasında ya da sonrasında Sikorsky mühendisleri, S-70 modelinin loop hareketini yapamayacağı uyarısında bulunuyorlar.

TSK içerisindeki pilotlar da bu hareketin bu modelle de mümkün olduğunu söylüyor. Sonrasında mühendis cevap veriyor ''bunu ben çizdim,mümkünatı yok yapamaz, İmkansız ''.

Türk
Pilotları ise Skorsky Yetkililerine gülüyorlar ve yaparız şeklinde iddialaşmaya başlıyorlar.
Daha sonrasında askeriyenin üst makamları ile de bu konuşuluyor ve bu iddia teste tabi tutuluyor.

Sonucu mu :

Hakikaten Sikorksy S-70'e takla attırıyorlar havada, skorsky şirketinin yetkililerinin dilleri tutuluyor şaşkınlıktan bir süre konuşamıyorlar. Ancak sonrasında maruz kaldığı stresten ötürü helikopter bir daha dikiş tutturamıyor.Ancak deneyden sonraki helikopterin yerine de sıfır bir helikopter gönderiliyor

Bu yaşanan olaydan sonra Sikorsky mühendisleri bunu nasıl yaptıklarını soruyorlar ve şu cevabı alıyorlar: "Biz Türk Askeriyiz Türk Jandarmasıyız".
Bu olaydan sonra yukarıda gördüğünüz fotoğrafı Sikorsky şirketi S-70'lerin tanıtımı için kullanmaya başlıyor,Satış yapılan Tüm ülkelere bu fotoğraf gösterilip bir nevi hava atılıyor.

''Alıcı ülkeler bu hareketi yapan pilotu soruyorlar, bunu bu şekilde kim yaptı nasıl bu şekilde takla atabildi diye'' yetkililer her defasında şu cevebı veriyorlar '' Nasıl yaptıklarını bizde bilmiyoruz tek bildiğimiz Onlar Türk'ler.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az Önce Face'de Paylaştığında Okudum Abi, Bizim Türkler Her Şeyin Hakkını Veriyor Maşallah :eyv

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az Önce Face'de Paylaştığında Okudum Abi, Bizim Türkler Her Şeyin Hakkını Veriyor Maşallah :eyv
muhtac oldugumuz kudretin yeri bellii !!!!

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Türk dedinmi duracaksınnn. Herşeyi bir başkadır.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Gurur duydum...:eyv

ck3452

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öylede abi şu terörü bi bitiremedik ona yanarım

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş