Slm aranıza yeni katıldım

Aysun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracında calısma problemleri yasıyorum sabah ilk calıstırmada ve gunler sonraki ilk calıstırmada sıkıntı yok ama ısınıp stop ettikten 30 dk sonra gec calısıyor ve rozeti 10 saniye kadar dengesiz yorumu olan varmı acaba tesekkurler

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Aracınız motor ısındıktan sonra gaza geçiyor ve gideceğiniz yere geliyorsunuz stop ediyorsunuz ve 5 10 dakika sonra tekrar çalıştırdığınızda mı geç çalışıyor ?

Eğer durum böyleyse LPG enjektörleriniz regülatör den gelen gaz hortumundan ki gazı tahminimce bozuk olan LPG enjektöründen motora veriyor ve motor ilk marşta benzin ile çalışacağından motor gelen gaz yüzünden boğuluyor ve egzozdan çıkan yakıt dumanı kötü kokuyordur ..

Tavsiyem aracı 1 2 gün benzin ile kullanın kesinlikle gazda kullanmayın. Yine sıcak motorda aynı sorun devam ederse sorun başka yerlerde aranmalı.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Ailemize hoş geldiniz, keyifli ve faydalı forumlar dilerim.:eyv

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoş geldiniz, keyifli forumlar dilerimmmm

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoş geldiniz, keyifli paylaşımlar. Araç benzinde test edilmeli ve sıkıntı gözlenmeli. Aynı durum söz konusu olursa araştırma alanı daha kısıtlı olacaktır. Kolaylıklar dilerim.

Aysun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur ederim

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracında calısma problemleri yasıyorum sabah ilk calıstırmada ve gunler sonraki ilk calıstırmada sıkıntı yok ama ısınıp stop ettikten 30 dk sonra gec calısıyor ve rozeti 10 saniye kadar dengesiz yorumu olan varmı acaba tesekkurler
aramıza hosgeldınız guzel forumlar dılerım oncelıkle gecmıs olsun

Aysun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız motor ısındıktan sonra gaza geçiyor ve gideceğiniz yere geliyorsunuz stop ediyorsunuz ve 5 10 dakika sonra tekrar çalıştırdığınızda mı geç çalışıyor ?

Eğer durum böyleyse LPG enjektörleriniz regülatör den gelen gaz hortumundan ki gazı tahminimce bozuk olan LPG enjektöründen motora veriyor ve motor ilk marşta benzin ile çalışacağından motor gelen gaz yüzünden boğuluyor ve egzozdan çıkan yakıt dumanı kötü kokuyordur ..

Tavsiyem aracı 1 2 gün benzin ile kullanın kesinlikle gazda kullanmayın. Yine sıcak motorda aynı sorun devam ederse sorun başka yerlerde aranmalı.

Slm bugun tüp enjektorunden motoru giden hortumları soktum ağızlarını kapattım ve benzinde denedim arac 2 saat beklemede bile cok rahat calıstı. Şimdi arıza enjektör mi yoksa gaz kesici demi acaba. teşekkürler.

murattemz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoş geldiniz benzinde sıkıntı yok ise sorun lpg sisteminde.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Slm bugun tüp enjektorunden motoru giden hortumları soktum ağızlarını kapattım ve benzinde denedim arac 2 saat beklemede bile cok rahat calıstı. Şimdi arıza enjektör mi yoksa gaz kesici demi acaba. teşekkürler.

Benzinde sorun yok ise, büyük ihtimal LPG enjektörlerinde sorun var gazı motora bu parçalar veriyor. Stop ettiğinizde enjektörün biri veya bir kaçı yanma odasına gaz vermeye devam ediyor. LPG servisine gösterin aracınızı enjektörleri bir test etsinler.