Soğuk hava sabah ilk marş hakkında!

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar;
Genellikle sıcaklığın sabah 5 derece olduğu zamanlarda sabah ilk marşa bastığımda araba sanki çalışmayacakmış gibi hissettirdikten sonra çalışması ve devirin 1.000 de bir süre seyrettikten sonra 0.900 e düşmesiyle karşılaştım. aynı şekilde sabah 10 derece de bununla karşılaşmadım. Şunu da belirtmem gerekir ki arabam fabrika çıkışı aküyü kullanmakta. ilk etapta aklıma akü geldi. başka bir sorun var mıdır? kızdırma bujileri vs. gibi? eğer sorun aküde ise akünün ebadları ve gücü ne olmalıdır? teşekkürler

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bildgim soguk havalarda motor biraz daha rahat calismasi icin devir yukseltiyo benim cliodada fark ettim onu soguk havalarda sabah ilk calistirmada 900 devrin biraz ustunde tutuyor motor isininca 900de sabit kaliyor ayni geri vitese takinca devir yukseltmesi gibi birseydir diye tahmin ediyorum

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir de sanırım akünün değişme vakti gelmiş ne tavsiye der siniz?
hangi marka kullanıyor bizim arabalar?

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten ilk calismada 1000devir yapar sonra 900e duser normal.

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üzerindeki akü orjinal akü. değiştiriyorum bugün. varta efb 570 aldım.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunun ile alakali bir video izlemistim youtube da. Bu videoda ozellikle otomatik araclarda ilk calisma anindan sonra aracin gerekli yaglamalari yapmasi icin bir kac dakikalik bir zaman dilimi varmis. Bu zaman diliminde arac 1.000 devir gibi bir rolantide calisip yaglama tamamlaninca normal devrine dönüyormuş. Hatta bu sebeple araci calistirdiktan sonra bir iki dakika bekledikten sonra hareket edin diye de uyarmisti. Ne k adar dogru bilemiyorum ama sabah calistirip denedigimde videodaki olayi yasiyorum Ve devir normale donunce hareket ediyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi