Soğuk kalkışta silkeleme çözümü!!!

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba! Aracımı 2018'de aldım alalı var olan bir silkeleme problemi vardı. Sadece soğuk motorda ilk kalkışta oluyordu. Son zamanlarda öyle çok sarsıyordu ki arkadaşlarım bu aracın debriyajı bitmiş vs diyorlardı.
Formda bir arkadaşın debriyaj müşürünün sökülünce silkeleme kesti demesi üzerine hemen denedim. Debriyajın üstünde ulaşması çok kolay. Soketi söküp aracı çalıştırdım ve eureka!!!!:kupa Araba taş gibi kalkıyor. Ama S&S ve curuse control devreye giremiyor çünkü sürekli debriyaja basıyormuş gibi görüyor araç hatta 2. günün sonunda Stop&Start kontrol ettirin uyarısı bile verdi.
Debriyaj müşürünün içini açtığımda reosta tarzı çalışan bir direnç devresi olduğunu anladım, temizledim vs ancak geri kapattığımda reostanın şahsi fikrim olarak çalışmadığını düşünüyordum çünkü içinde ki ana mekanizma çalışmıyordu. Neyse gittim yenisini aldım 220 TL. O da aynı hissi verdi ama canavar gibi çalışıyor. Eskisini de temizledikten sonra deneyemedim çünkü son defa içini açıp takmaya çalışırken yayını bozdum:D

Sizde de aynı sorun varsa denemede fayda vardır :eyv