Soğuk motorda kalkışta titreme

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım clio 4 0.9 tce motora sahip. 2019 model ve daha 8 bin kmde. Baskı balata bitmiş olamaz bunu ihtimal olarak bile görmüyorum ama anlayamadığım bir şekilde motor soğukken araç kalkışta debriyajdan ayağımı kaldırırken titreyerek kalkıyor. Motor ısındıktan sonra hiçbir şekilde titreme yapmıyor. Bu sorunu yaşayan var mı ne yapmamı önerirsiniz ?

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım clio 4 0.9 tce motora sahip. 2019 model ve daha 8 bin kmde. Baskı balata bitmiş olamaz bunu ihtimal olarak bile görmüyorum ama anlayamadığım bir şekilde motor soğukken araç kalkışta debriyajdan ayağımı kaldırırken titreyerek kalkıyor. Motor ısındıktan sonra hiçbir şekilde titreme yapmıyor. Bu sorunu yaşayan var mı ne yapmamı önerirsiniz ?
Aynı sorun ben de vardı. Buji değişimi sonrasında düzeldi. Çok ender de olsa yapıyor.

Tommi-Makinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer sorunu ayni aracla sanki ben de yasiyor gibiyim ancak bu titreme daah cok geri viteste meydana geliyor acikcasi sebebini tam cozemedim. Kimisi MAP sensoru , kimisi normal diyor ama servis bir cozum bulur mu bilmemiyorum.Bir de bazem start-stop 1sn nin altinda debriyaja bastigim zaman nasir de olsa mars vermiyor. Haftada 1-2 basima geliyor dikkat ettik eger 2-3sn ve uzerinde olursa motor tekrar calisiyor ama cok kisa duraksamalarda bazen ise yaramiyor. Bi ara servise gidip aku olcumu yaptirmam gerek sanirim aklima ilk gelen aku ya da mars motoru.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı araca sahıbım benımkı daha 7 bınde su ana kadar oyle bır sorun gormedım. ilk calıstırmadan sonra 30 sn beklıyrum hem pıstonlara hem sanzımana yag gitsin diye onda sonra kalkıs yapyrm