Soğutma suyu deposu su sızıntısı

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhababugün 2-3 km yol yaptım yol düz olduğu için ara ara 120 çıktım eve geldim kaputu açtığımda soğutma su deposundan üst kısmından birleşme yeri gibi bir yerden su sızıyor çatlamış sanırım veya orası birleşme yeri bilemiyorum.herhangi fokurdama yok suyu ortalama 6 ay önce koymuştum çok az eksiltmiş normal geldi sorunsuz biniyorum kapağı açtım içi kirliydi baya ama fokurdama yok.Çok az su sızan yere elimi koydum bir süre sonra durdu çok az sızıyor sadece nemlendiriyor baloncuk gibi şişiyor.Normal mi bu durum elletmek istemiyorum korkmalımıyım sizce ?Aracım renault 19 97 model benzinli 1.4

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akılınız orda kalacağına değiştirin gitsin pahalı bir parça olacağını zannetmiyorum çok olsa 20-25 tl dir diye tahmin ediyorum...

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akılınız orda kalacağına değiştirin gitsin pahalı bir parça olacağını zannetmiyorum çok olsa 20-25 tl dir diye tahmin ediyorum...
Şu devirde iyi ustaya denk gelmek zor korkum sağlam olan şeyi ellettip bozdurmak babamın zamanında benzer şeyler başına gelmişAracı 5-6 ay sonra satacağım ne yapacağımı bilemedim malesef

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3-4 tane hortum var onlar sökülüp kelepçeyle yeni kaba takılacak... temiz bir işçilikle sıkıntı olacağını sanmam... 6 aylık süreçte uzun yola çıkacaksanız riske girmeyin bence...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Su bidonu kapağından da atar ama çatlak varsa değiştirin korkmayın bidona en kötü işçilikte bile birşey olacağını sanmıyorum.:eyv Başka yeri elletmeyin tabi ;)

Son düzenleme:

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçla uğraşmayı seviyorsanız değişimi en kolay parçadır genleşme kavanozu. Bir kavanoz, almışken bir de kapak, bir de tornavida... Eskiyi sökerken bağlantılara dikkat et, aynı şekil bağla. Suyunu koyunca da havasını aldın mı tamamdır...

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
havasını nasıl alabiliyoruz bunun bir öğretecek video falan varmı bende antifiriz koymak içindeki suyu değiştirmek istiyorum nasıl olur bilmiyorum ama

Macit Köstek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçla uğraşmayı seviyorsanız değişimi en kolay parçadır genleşme kavanozu. Bir kavanoz, almışken bir de kapak, bir de tornavida... Eskiyi sökerken bağlantılara dikkat et, aynı şekil bağla. Suyunu koyunca da havasını aldın mı tamamdır...

havası nasıl alınıyor acaba

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
havası nasıl alınıyor acaba

Devir daim pompasına bağlı iki su hortumunda ucu yukarı bakan 2 plastik vida var. ... Genleşme kavanozunu tamamen doldur, kapak açık kalsın, arabayı çalıştır. Motora gel bu 2 vidayı gevşet. Su çıkana kadar bekle, su çıkmaya başlayınca genleşme kavanozundaki su seviyesini de kontrol ederekten vidaları sık. Genleşme kavanozunu da kapat, tamamdır...

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devir daim pompasına bağlı iki su hortumunda ucu yukarı bakan 2 plastik vida var. ... Genleşme kavanozunu tamamen doldur, kapak açık kalsın, arabayı çalıştır. Motora gel bu 2 vidayı gevşet. Su çıkana kadar bekle, su çıkmaya başlayınca genleşme kavanozundaki su seviyesini de kontrol ederekten vidaları sık. Genleşme kavanozunu da kapat, tamamdır...
borunun üstünde bir vida var onu gevşetirken görmüştüm tamircide galiba ondan bahsediyorsun anladım ama sudan antifirize geçerken o suyu nasıl boşaltacağız onu resimli anlatabilirmisiniz fotolarla zahmet olmazsa işte ben yeni olunca kaputun içindekilerin adlarını falan bilmediğim için yeni öğreniyorum affınıza sığınıyorum ilk araç zamanla öğreneceğiz ben bir foto yükleyeyim kaputun siz bana orda ne var ne yok adlarını hortumlarını vidalarını bildiğiniz kadarıyla yazabilirmisiniz :)