Soğutma suyu

Makinaci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar arkadaşlar bir şeye kafam takıldı bugün kaputu açtığımda soğutma suyunun min seviyesine geldiğini gördüm bakım ocak ayında yapılmıştı ve max min ortasındaydı kontrol edilmişti şimdi min seviyesine inmiş 9 ayda bu seviyeye inmesi normal mi yarın bi servise gideceğim yinede bilen birileri yardımcı olursa sevinirim iyi forumlar araç 9bin km yaptı bu arada bakımdan itibaren

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Motor soğukken genleşme kabı üzerindeki sarı kapağı açtınız mı hiç?Bazen karşı basınç yüzünden seviye düşük görünebiliyor.
Bununla birlikte motor sıcakken seviye daha yüksek ölçülür.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar arkadaşlar bir şeye kafam takıldı bugün kaputu açtığımda soğutma suyunun min seviyesine geldiğini gördüm bakım ocak ayında yapılmıştı ve max min ortasındaydı kontrol edilmişti şimdi min seviyesine inmiş 9 ayda bu seviyeye inmesi normal mi yarın bi servise gideceğim yinede bilen birileri yardımcı olursa sevinirim iyi forumlar araç 9bin km yaptı bu arada bakımdan itibaren
Servis de arıza kaydı açtırın . Sorun olacağını sanmıyorum fakat genede biz işimizi sağlama alalım.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayi alali 1 yil oldu su eksilttigini gormedim bi sikinti olabilr

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısa sürede kabi tamaminin bisalmasi hos degil. Bence bir once servise yada guzel bi ustaya kontrol ettirin. Yada antifriz ile tamamlayip tekrar takipedin kisa sure sonra yine eksitme varsa sikinti buyuk

Makinaci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise gittim arkadaşlar gösterdim öyle aman aman bi azalma yoktu zaten aracım 1.2 120 beygir tutbolu normal olarak belirttiler 10 ayda ve 9 bin km sonra bi sıkıntı olduğunu bende sanmıyordum en azından gösterdim rahatladım.

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi eksiltme varsa bi sikinti vardir demek. Nasil normal karsiladilar anlamadim. Yani ya biyerden kaciriyor sizdiriyor yada icerde bi sikinti vardir.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim arabada da var eksiltme 15 günde minimum seviyeye indi antifirizi koyan ustama gittim lpg li olduğu için normal bu dedi maksimum seviyenin üstünde yine su ekledi 28 eylülde bakalım kaç gün gidecek bu su ustanın normal demesi canımı sıkıyor az eksiltme olsada bu kadar olmaması lazım

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Öncelikle düz bir zeminde bakın seviyeye. Araç çok sıcak havalarda trafikte vs zorlandığı zamanlarda genleşme kabı kapağından sistemde oluşan fazla basıncı dışarı salar. Bu esnada buharlaşan sıvıyı da dışarı bırakır. Yani kullanıma göre senede bir yada iki çay bardağı kadar eksiltmesi gayet normal.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle düz bir zeminde bakın seviyeye. Araç çok sıcak havalarda trafikte vs zorlandığı zamanlarda genleşme kabı kapağından sistemde oluşan fazla basıncı dışarı salar. Bu esnada buharlaşan sıvıyı da dışarı bırakır. Yani kullanıma göre senede bir yada iki çay bardağı kadar eksiltmesi gayet normal.
levent usta aracımın genleşme kabını ve kapağını orjinali ile değiştim düz zeminde bakıp dolduruyor en üst seviyeye kadar usta sonra 15 gün sonra en alt seviyede kalan bir su miktarı oluyor hararetde sıkıntı yok fan açıyor araç denedik bunları alttan su falanda görmedim ama bir eksiltme var yanı 15 günde eksiliyor gün tuttuk ama ustaya gittik kaçak yok bu lpg den dolayı normal seviye diyor kendisi doldurdu gene suyu azaltınca tekrar ona giderim