Soğutma suyuna YAĞ karışması

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1NPrbA.jpg

böyle bir görüntü varmı ?
bak bu görüntü son nokta işte arkadaş nokta atışı yapmış. bu bariz yağa su karışmış resmi. bu varsa arç yoğun beyaz dumanda atıyordur ve malesef en iyi ihtimalle conta yanık yada motor yapılacak ayırımı iyi yapmak lazım çünkü conta yanık diye işlem yapılıp da sonradan bir daha motor sökülürse hem motor masrafı hemde yarısı kadar conta masrafı oluyor başıma geldi büyük geçmiş olsun inşallah bu görüntü yoktur araçta

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada yağ kapağını açınca benzer görüntü oluyor.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de bu sıkıntı var şimdi onunla uğraşıyorum conta değişti tamirci inş contadandır dedi denemek için değiştirdi şimdi su çamuru temizliyorum.

dogank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Görüntü bu kadar yoğun değil şimdilik sadece kapakta ve ağız kısmında bu şekilde görüntü az var ki gördüğüm kadarıyla beyaz duman olayı da yok. Acaba diyorum ben almadan önce arıza yaptı da ben almadan tamir edildi ama su kabında hala pisliği mi duruyor ?

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belli olmaz aldığınız kişiye sorun yok bende öyle birşey derse sizde iken gerçekleşen bir olaydır. ve az varsa bence tamircinize götürüp baktırın. Bende de az vardı sonra bir anda arttı ve beyaz duman illa atacak diye bir durumda yok ne yazıkki

dogank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim hocam o zaman dediğiniz gibi ustaya kontrol ettireyim ona göre bi yol izleyelim... İnsan severek isteyerek alıyor ama sonra böyle problemler mide bulandırıyor ya

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim hocam o zaman dediğiniz gibi ustaya kontrol ettireyim ona göre bi yol izleyelim... İnsan severek isteyerek alıyor ama sonra böyle problemler mide bulandırıyor ya

Aynen 15 yıldır ailemizin aracında bu sorun oldu canım çok sıkıldı anlaya biliyorum sizi

onrovich

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu sorunu ben daha önce yaşadım. Bu daha ilk safhaları. Erken fark etmek önemli. Biz fark edemedik. Bir müddet sonra aracın su haznesine yağ dolmaya başlıyor ve motordaki bütün yağ soğutma sıvısıyla karışıyor. Bundan sonrası facia zaten.. Motoru komple açtırıp temizletmeniz gerekiyor.
İlk başlarda hissedilen tepkiler devir saatinde oynama. Devir saati sürekli aşağı yukarı hareket ediyor durması gereken devirde durmuyor araç. İkincisi hırıltılı çalışma. Araç durduğu yerde sanki birisi gaza dokunuyormuş gibi kendi kendine hafif bir gaz veriyor ve titriyor. Titremeyi hissetmemek mümkün değil. Son uyarı ise hararet. Araç hararet yapıyor. Kaputu açtığınızda soğutma sıvısı haznesine baktığınızda yağ olduğunu görüyorsunuz. Yağ seviyesi kontrolü için çubuğu çektiğinizde ise hiç yağ olmadığını görüyorsunuz. Bu artık motorun açılması gerektiği anlamına geliyor.
Tavsiyem sürekli aralıklarla motor yağ seviyesini ve soğutma sıvısı haznesini kontrol edin.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bunlarin hic biri olmadi ama bu sorun vardi bi beyaz duman atti birde ani hararet yapti 1 defa o kadar

Bahadır üstün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynı sorundan servise gittim yağ soğutması arıza yapmış 750 tl arıza yaptığı zaman su kabına yağ atıyormuş yağ çubuğunu çektiğinde çubuğun üstünde baloncuk var ise motor da su vardır oda motor bloğu çatlar ise oluyor inşallah böyle bir arıza yoktur