Soğutma suyunda yağ gördüm..

turkcom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün rutin su kontrolü sırasında kapapın altında ve suyun yüzeyinde yoğun miktarda yağ gördüm hemen sanayiye gittim usta açtı baktı yağ seviyesine de baktı sen bi 8-10 gün bin sonra gel bi daha bakalım ona göre hareket edelim dedi.

Bugün tekrar su eklemek için açtım eskiden kalan yağ vardı sadece kapağın altında su pırıl pırıldı yeni suyu ekledm yağ falan yoktu suda.

yağ da da eksilme yok 1 ay önceki seviyeyle aynı ne olabilir sorun büyük bi sıkıntı çıkar mı sizce ???

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
yag eksılmıyosa, sudakı yag neyınmış... usta nıye 8-10 sona demış... motor yapmak mı ıstıyomuş... :berbat

turkcom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç bilmiyorum patlama sesi geliyor diye bi konu açmıştım o sorunu hallettirmek için gittim gittiğimde bu yağ sorununu farkettm işte boşver bujileri bu daha önemli dediiyice baktı yağda eksiltmeyince biraz böyle bin 8 10 gün sonra gel tekrar bakalım ona göre karar veririz dedi benimde kafam karıştı hadi bu 8 10 gün içinde daha kötü olursa araç ben sordum su ile yağın tek bağlantı noktası silindir kapak contasıymış o yanmıştır diyorlar ama araç hararet yapmadan nasıl yanıyor bu conta orta çizginin 1 mm üstüne çıkmadı hararet
hiç

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
biran evvel düzgün bir motorcuya baktır kardeş, sona iş buyumesin... conta olabılır, eskıyse zorlanmışsa, ufaktan sıkışınca kaçırabılır.... :(

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Yağ olduğundan eminmisiniz bu maddenin?Radyatörü iyice temizleyip suyu yeniledikten sonra antifriz koymadan bir deneme daha yap derim;)

turkcom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla 2 usta gördü yağ dedi zaten su koyduğum radyatör kabı o kadar eski ki su seviyesi görünmüyor hatta yağdan önce acaba içindeki pislikler mi erimiş diye düşündüm zaten fazla binmiyorum bu aralar işlerimi toparlayıp ilk fırsatta götürecem ne lazımsa yaptıracm ama inşallah büyük bir şey değildir

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
silindir kapak contası sıkıntılı gibi anlattıklarınızdan onu anlıyorum iş daha da büyümeden iyi bir ustaya baktırın yağa su iyice karışıp motoru kucaklamaktan iyidir :eyv

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ve patlama oluyor falan dediğiniz durumda muhtemelen silindir üstlerine su geliyor ondan kaynaklıdır.bujileri söküp bakmak lazım muhtemelen oksitlenme vardır buda silindir kapak contasının çürümüş olmasına işarettir

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kapak contası büyük ihtimal suyla yag karışıyor çok sıkştrdığınzda artar bu durum bu şekilde devm edilmesi komple motor yapmaya kadr gidebilr bencede iyi bir ustaya gidin conta yandıysa hemn anlaması lazım bencede biraz masraf açmaya calışıyor olabilr usta samimiyetinizi bilmiyorum ama geçmiş olsun

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bencede daha iyi anlayan bir ustaya gidin.:eyv