Şok Yakıt Ortalaması K4M MEGANE II :D

hüseyinç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yanlış hesaplıyorsunuz . videoyu ceken arkadasın ortalaması sıfırlanıp yola cıkılmıs o yuzden gaz verildikce ortalama artıyor
ne yakıtgını en iyi teksici yöntemi ile anlaşılır.
depoyu fulle kullan tekrar fulle kaç km gitti ne kadar benzin yedi ?
bittiginde anlasılmaz cunkü meg2 ortalama hesabına göre kalan 80 km den düstü mü ısık yakar
anlık ne yaktıgı na göre ortalama hesaplar rolantide ikende hesaplar ayrıca sadece anlık ne oldugunu soylemez cunku yanılacagını bilir :)
100 km ile giderkende gazdan çekin anlık 0 gösterir :)
ortalamada yokus asagı baya duser ama kalkıslarısakin yapmak cok önemli
arkadaşlar hesabınız yanlış işin dogrusu 200-300 km yaptıktan sonra ortalama ne cıkıyor onu soyleyin hele bir bakalım :)
yoksa 3-5 km lik yokuş asagı yokda 1 litreyle 100 km göstermekte mümkündür

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yanlış hesaplıyorsunuz . videoyu ceken arkadasın ortalaması sıfırlanıp yola cıkılmıs o yuzden gaz verildikce ortalama artıyor
bittiginde anlasılmaz cunkü meg2 ortalama hesabına göre kalan 80 km den düstü mü ısık yakar
anlık ne yaktıgı na göre ortalama hesaplar rolantide ikende hesaplar ayrıca sadece anlık ne oldugunu soylemez cunku yanılacagını bilir :)
arkadaşlar hesabınız yanlış işin dogrusu 200-300 km yaptıktan sonra ortalama ne cıkıyor onu soyleyin hele bir bakalım :)
Foruma hoş geldiniz , kendinizi üye tanıtımlarında tanıtır mısınız ?

Ben itiraz etmiyorum ki . Yanlış olan bir şey yok . Forumda bir espri idi .
Herkes sizin kadar iyi biliyor bu ortalamanın nasıl olduğunu .

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizinde yanlışınız var . Depoyu doldurup 100km yaptıktan sonra tekrar doldurulduğunda kaç litre aldığı doğru ölçümdür onun haricinde yokuş aşşağı giderken ayağınızı gazdan çekerseniz yakıt tüketimi 0 olur . Çünki araç yakıt yakmaz . Boşa alınca 0.5 civarı olur . Motorun rolantide çalışması için yanma odalarına sürekli benzin gider fakat vitese takıp ayağınızı gazdan çektinizde kompresöre bindiğinde motor yakıt yakmaz . Cut Off denilen yakıt kesici sistem vardır ve bu sistem devreye girer . İmkanınız varsa depoyu doldurun 100km iniş gidin gaza dokunmadan viteste sonra dekrar doldurun bakın yakıt alıcakmı aracınız :)

Hatta karbüratörlü sırasız sistem lpgli olan araçlarda deneyebilir bunu . Yokuştan inerken vitese takın ayağınızı gazdan çekin ve yakıt seçici düğme konumunu 0'a alın yani benzinle gazın ortasına alın hiç bir yakıt seçmeyin . Normal araç çalışıyormuş gibi gidecektir , frenler şişmez motor devri gösterilir sadece gaza bastığınızda tepki olmaz :)

hüseyinç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tabiki farkeder .
yokus asagı yukarı en büyük etkenlerdendir yakıt harcamada
ben sürekli kullandıgımız yoldan bahsediyorum 100 km boyunca çıkına bir yokus ben görmedim istanbulda :)
konuyu espri olacak göremedim gayet ciddi gibi geldi ondan öyle yazdım özür dilerim yanlış anlamışım

Not bir arkadaşım da 20 liralık mazotla kalan km den hesaplayarak
megan 2 sinin km de 12-13 krş yaktıgını ısrarla idda etmesi üzerine
bu konuyu görünce yaptıgım yorumu hoş karşılayın

Son düzenleme:

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ortalamayı sıfırla 5. viteste 70 le 5 km git direk 3 litreyle başlıyor :D

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tabiki farkeder .
yokus asagı yukarı en büyük etkenlerdendir yakıt harcamada
ben sürekli kullandıgımız yoldan bahsediyorum 100 km boyunca çıkına bir yokus ben görmedim istanbulda :)
konuyu espri olacak göremedim gayet ciddi gibi geldi ondan öyle yazdım özür dilerim yanlış anlamışım

Not bir arkadaşım da 20 liralık mazotla kalan km den hesaplayarak
megan 2 sinin km de 12-13 krş yaktıgını ısrarla idda etmesi üzerine
bu konuyu görünce yaptıgım yorumu hoş karşılayın

Yok estafurullah :) Yol bilgisatarı net tüketim vermiyor tahmini yakıt tüketimidir . Yani şehir içi son 100kmde 5.2 lt diyorsa bu 5.5 ltde olabiliyor yada daha altı . Şirkette kullandığım vw transporter t5'de depoyu dolduruyorum yola çıkıyorum gidilebilcek menzil 600km gösteriyor , biraz devirden düşürüyorum 700km civarına çıkıyor sürekli değişiyor kullanım tarzıyla . Öyle bi devri buluyorum ki 1000km civarına çıkıyor şehir içi . Arkadaşınızı bu yanıltıyor olabilir .

20 liraya kaç lt mazot geliyorki ? 4,5lt desek ve buna 100 km yol yapsa kmde 200 kuruş yakmış olur . 20 liraya 170 km yol gitmesi lazım ki 120 krş yaksın .
Bence arkadaşınız ışık yanınca 20 lira mazot koydu ışık yandıkdan sonra zaten 30 lira civarı mazot oluyor içinde toplam 50 liraya bu yolu yapmıştır karıştırmıştır hesabı :) Yada bizim şirketteki salak bi abimiz gibi vw passatına kaçak mazot koyuyodur 2 liradan :)

eXeLaNs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herhalde 100kmlik bi dağdan assagı indin :))))

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok iyi maşallahh...