Sol Kapi Diregi İcerde Ses Var IMDAT :)

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam flu dostlar..2014 model aracimda trim seslerini halletmistim biliyorsunuz..Fakat su an aracin karoseri dalgali yolda esnediginde veya aracin sol tarafina yattigi dalgali yollarda sol kapi direginin icinden tik tik tik ses geliyor..

Bugun servise gittim ustayla bindik dinledi..aracin tavan doseme direk dosemesi sokecegiz icinde mumlar var onlari yenileyecegiz 2 gun isi var dedi :) Tabiki sagol canim dedim ve araci alip ciktim..

Simdi durum şu: kapi fitilleri iyi - alt takim cirlop gibi sorun yok, zaten ses alt takimdan gelmiyor icerden sol kulagimin ustunden diregi ordan geliyor.. - kapi ayarlarim guzel onda da bosluk falan yok.. baska ne olabilir? Lutfen bir pratik yolu olsun.. Yazin yapmiyordu havalar soguyunca basladi bir de gecenlerde fitilleri sliko spreyle bakim yapmistim ondan mi diyecegim ama sag tarafta o ses yok..

Nedir ne degildir varmi fikri olan?

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun wd40 ile kapi menteselerini kapi kollarini bir guzel temizledim..ardindan wurth sivi gres yagi ile gergiler menteseler kollari full yagladim..kapilar yag gibi akiyor fakat yola ciktim ses devam ediyor..aklima jant kapaklari geldi..indim elimle soyle bir iki vurdum bazi noktalari gevsek gibi..sokup yeniden oturttum.. aklima baska bisey de gelmiyor.. en son ses gelmez gibi oldu ama bilemiyorum..tam test edemedim jant kapak isleminden sonra..

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok rahatsız etmiyorsa kalsın olmazsa bu şekilde bulmanız zor olacak gibi duruyor.

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya iste kafama takildiya bir kere... her zaman yapmiyor zaten..dalgali bozuk yolda yapiyor..yani titresim meselesi degil, araba esnediginde yapiyor.. bilemedim ne yapacagimi..simdi bunun icin de dosemele falan sokesim yok su kis gununde..

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim de esnedikçe sağ cam yapıyordu tıkırtı gibi bi ses.sonra fark ettim kapı ve cam lastiğindeki wd 40 sebep olmuştu.önceki aracında da wd 40 kapı vergilerinin ses yapmasına neden olmuştu.yani bazen wd 40 ters etki yapabiliyor piyasada sahteleri mi vardır ayrıca 7-8 yıl önceki kalitesi de yok.örneğin önceden pasdan sıkışmış penseye bi fış sıkınca içine işleyip hemen açardı şimdi boca etsen fayda etmiyor.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emniyet kemerine bi yoğunlaşın derim

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kemeri kapatan plastik kaplamadan gelebilir yada kemerin mekanizmalarindan olabilir
Kemer takili ve takmadan deneyin

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aykut bey kemer sesini biliyorum onu hallettim..bu sanki cam tikirdiyor gibi yukardaki arkadasin dedigi gibi..yani cukura dusmeye gerek yok araba esnerse yavas da olsa hizim tik tik ses geliyor sanki camin ustunden diregin ordan...

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapi ve cam lastigine wd 40 kullanmadim..slikon sprey kullanmistim.. bir turlu bulamadim..cam tikirdiyor gibi sanirim..kime gostermeli? Kapi yuzunu sokup cam mekanizmasini mi kontrol ettirmeli..?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yolda giderken camı bir iki tık çok hafif açıp kapatınca ses gidiyormuş bakın.