Sol Ön taraftan gaza basınca gelen hava kaçırma gibi ses

DraCHeN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba forum üyeleri,

2017 yeni symbolde gaza basınca arasın sol ön tarafından gazın siddeti ile orantılı hava kaçırma gibi bir tıssss sesi geliyor
bu aracın çalışması ile ilgili bir durummudur yoksa bir hava borusunda falan olan bir çatlak patlakmıdır? aynı durumu yaşayanlar varsa bilgilendirebiliriz

araç yalıtımsız gibi olan boş seri joy modelidir

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba forum üyeleri,

2017 yeni symbolde gaza basınca arasın sol ön tarafından gazın siddeti ile orantılı hava kaçırma gibi bir tıssss sesi geliyor
bu aracın çalışması ile ilgili bir durummudur yoksa bir hava borusunda falan olan bir çatlak patlakmıdır? aynı durumu yaşayanlar varsa bilgilendirebiliriz

araç yalıtımsız gibi olan boş seri joy modelidir

Servise gösterdiniz mi?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gülhan gül

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Turbo bahsettiğiniz tıss sesini çıkarır belli devirlerde. Ses Kabin içinden mi motordan mı geliyor ?

DraCHeN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olayın normal birşey mi olup olmadığını bilmediğim için önce diğer symbol kullanıcılarına sormak istedim normal bir olaymı diye
ses sağ on havalandırma içerisinden geliyormuş gibi geliyor çok ince tiz bir ses, gaz pedalı basımı ile örtüşerek çıkıyor

deli_coban61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba

2013 symbol benım aracım 2016 aldım aynı bahsettiğiniz ses aynı bölgede benım aracımda da var ılk zaman fark etmemişdi. sonradan fark ettim sonrasında umursamadım ama şimdilerde kafama takılmaya basladım. bakım zamanı oto sanayıde her zaman gittiğim ustaya gittim motordan gelene bır ses değil içeride var ne varsa dedi ön goğüsü sökmek lazım değin ce yıne yıldım. ama hep kafamı burcalıyor.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
turbo hortumunda hava kaçağı olabilir clio 3 aracımda benim başıma geldi ilk zamanlar azar azar geliyordu ses daha sonra otobanda giderken gişe çıkışı aracım yürümemeye başladı ve gaza bastıkça artan hava sesi ile performansı düştü arıza ışığı yaktı kontrol ettiğimde turbo hortumunun yırtıldıgını fark ettim
eğer performans düşüklüğü yoksa sorun yaratmaz fakat yinede servise kontrol ettirmekte fayda var

sortarik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş bende de 2017 dizel i var aynı sesi ben de fark ettim özellikle rampalarda daha fazla geliyor gaza bastıkça hava sesi geliyor sol önden motor tarafından ben de acaba turbo hortumunda kaçak falan mı var desim ama çekişte problem yok. Araştırdım bi kaç arkadaş o ses turbodan gelir normaldir gaza bastıkça gelir turbonun devreye girdiğini belli ediyor dediler