Sol önden gelen su sesi

Eckoki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, aracim 2013 dizel.otomatik joy paket 2 aydir fln sol on taraftan gaza yuklenince su sesi geliyor sanki su akiyormus gibi birnses arabam su eksiltmeye basladi hararet yapiyor sanirim gostergenin sona dayanmasina 1 2 ciGi kaliyor 20.30 dakikalik bir yolsa bir cok ustaya gosterdim herkes baska birsey diyor konu hakkinda yardimci olacak yada basina gelen varmi? Arac 200binde agir bakimini bu hafta yaptiracam 90 binde yaptirdim en son. devir daim degismedi.onceligim bu sorunu halletmek

Eckoki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok mu bilgili yardimxi olacak biri?

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam bi ustaya servise bi yere götürün suyu döküyor mu araba kaçak testi yapın gözle belki devirdaimden döküyordur.

Eckoki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dun deviedaim degisti hararet yapmayi birakti ama su eksilyiyor halen suyu fulledik 50 km yol yaptim evin onuna koydum arabayi sabah yine yoktu su

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Suyu yol yapmadanda eksiltiyormu onu bir takip edin suyu akşamdan doldurun sabah kalktığınızda varmı yoksa yine eksiltmiş mi eğer böyle ise bir yerde kaçak var demektir.
Birde acaba havasını iyi almadan mı dolduruldu aracın suyu + su değilde kırmızı antifriz koymanızı tavsiye ederim.

Eckoki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yoldan geldim su an araba sicak aksam su doldurup sabah bakip tekrae yazacagim. Normal su koyduk antfriz zarar verebilir dedi usta ama ?

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında normal su zarar verir pas yapar, normal şartlarda antifriz koymak gerekiyor eskiden antifrizler katkısız oluyordu saf su ile karıştırıp koymak gerekiyordu (halen piyasada var alırken ona göre bakıp almak gerekiyor) ama artık bir çoğu kendinden karışımlı olduğu için gerek kalmadan direk koyulabiliyor.

Eckoki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gece ekledigim su oldugu gibi duruyordu sabah, bugun bir ustaya daha gosterdim her tarafina bakti bir aletle basinc uyguladi kacak bulamadi ama radyatorun ic kisminda 10 cm kadar yatay bi pas vardi radyatoru degistirmek lazim dedi yarin sabah bir radyatorcuye daha gostericem sizce radyatorde pas varsa ordan mi kaciriyordur