Son Hız Problemi

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Titreme konusunuda açıklık getireyim arkadaşlar..

Kış ayı başında Falken ziex ze310 ecorun 205/55 R16 lastik almıştım. Onları yeni taktırmıştım. 1000-1500km anca yol yapmıştım.

Ardından balans kontrolüne götürdüm. Sonra Balıkesire yola çıktım. Dönüşü İzmir yeni kuzey ege otoyoluna girdim Çandarlıdan. araçta 2 yetişkin 1 çocuk azda bagaj vardı.

90km otobanı 165km min 195km hız arasında 170km 180km hız ortalaması ile bitirdim. Tam gazda 195km ile uzun süre de gittim.

Ne titreşim ne güvensizlik.. Sanırım lastik rodaj süresinde iken deneme yaptım titreşimde bundan oldu.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
180 çok düşükmüş neyse ki eco modu kapatınca düzelmiş. 98 model R19la tüpte yarım gazla 160, benzinde 210u rahat görüyorum. R19 200de titremezken nedense yeni cliolar ve meganeler titriyor, anlamış değilim.
Aynı aracın aynı modeli amcamda vardı hocam. Çok iyi bilirim o motoru. Gazın üstüne apartman dikseniz ben gitmem diye inat eden bir motoru vardır.
Yarım gaz ile 160km için bugatti almanız lazım ;)

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
kesinlikle hocam.
Bende aynı fikirdeyim daha önce corolla vardı baksan lastik yüzeyi meganelardan daha küçük araç yerden daha yüksek ama nasıl oluyorsa megane yüksek hızda daha güvensiz hissettiriyor.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
arabayı bir seneden fazla süredir kullanıyorum. 1.6 8v K7M enjeksiyonlu megane 1 lerdeki motordan var. hocam aracı aldığımızda yağ yakıyordu performansı güzeldi. sıfır motor yaptırdık piston gömlek sekman krank egzantrik aklına gelen her parça orijinal takıldı. sıralı sistem lpg var. valla sürmesini bilmeyen gitmez der. aynı araca sahip arkadaşlarım da performansından memnun. ayrıca burada arabayı övmek için palavra atacak değilim. adımla youtube kanalım var hız denemesi atmıştım eski motorla. yeni motorla 2500 km oldu henüz. zorlamıyorum.
Aynı aracın aynı modeli amcamda vardı hocam. Çok iyi bilirim o motoru. Gazın üstüne apartman dikseniz ben gitmem diye inat eden bir motoru vardır.
Yarım gaz ile 160km için bugatti almanız lazım ;)

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco mod nedeniyle hızınız yazılımsal sınırlanmıştır. Sport yapın 205 görürsünüz.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabayı bir seneden fazla süredir kullanıyorum. 1.6 8v K7M enjeksiyonlu megane 1 lerdeki motordan var. hocam aracı aldığımızda yağ yakıyordu performansı güzeldi. sıfır motor yaptırdık piston gömlek sekman krank egzantrik aklına gelen her parça orijinal takıldı. sıralı sistem lpg var. valla sürmesini bilmeyen gitmez der. aynı araca sahip arkadaşlarım da performansından memnun. ayrıca burada arabayı övmek için palavra atacak değilim. adımla youtube kanalım var hız denemesi atmıştım eski motorla. yeni motorla 2500 km oldu henüz. zorlamıyorum.
Sürmesini bilmemek ile hiç alakası yoktur. Hız yapacak her insan tam gazı çeker max. güç devrini bir tık aşar gibi olduğunda bir üst vitese geçer. Fark sadece manuel araçlarda vites değişim hızından kaynaklanır.

Ayrıca siz paylaştığınız videolarda bu araba gidiyor mu diyorsunuz?

Hocam ben benim 2017 megane 4 dci edc 110'luk araç yürümüyor diyorum zaten.

Eski aracım yazılımlı 200-210 ps TSI DSG jetta idi.. O araçtan sonra bunlar hareket etmiyor gibi geliyor bana maalesef.

Sizin 50-150 süresinizde 0-240 görüyordum sanırım ben :D

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco mod nedeniyle hızınız yazılımsal sınırlanmıştır. Sport yapın 205 görürsünüz.

Yok hocam. 7 ileri edc olmayan yani yeni kasaların dışındaki megane 4 dizeller max 194km hıza çıkabiliyorlar.
Tecrübe ile sabittir. 194km ile inişe girdim tam gaz devam ettim 194,5 demedi :)

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu hızlar yeni araçlarda istesek bile yapamaycağımız hızlar artık volvo dan sonra renault ta yeni araçlarımda max hızı 180km/s olarak sınırlayacağını açıklamıştı. :)

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu hızlar yeni araçlarda istesek bile yapamaycağımız hızlar artık volvo dan sonra renault ta yeni araçlarımda max hızı 180km/s olarak sınırlayacağını açıklamıştı. :)
Her zaman bir yolu vardır hocam. İster mekanik ister yazılımsal sınır koysunlar. Bu limitler üzerine caydırıcı ceza gelmediği sürece basmak isteyen iptal ettirir diye düşünüyorum.

Ancak bu haberi bende duydum. Renoda 180km ile sıkırlayacak diye. Ne güzel 4000cc dizel volvolara kafa tutarız otobanda [emoji1][emoji1]

Sent from my RMX2061 using Tapatalk