Son servis ziyaretim

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 4.12.2015 tarihli Zonguldak ereğli servis ziyaretimde aracımın;
1. Akü yetersiz geliyor. Bazen çalışırken zorlanıyor. Start stop da çok ender çalışıyor,
2. kasislerden geçerken direksiyondan tıkırtı hissediyorum,
3. Kasislerde araç gıcırtı sesi çıkartıyor
4. Rüzgar sesi alıyor (daha önce başka bir serviste işlem yapılmıştı)
şikayetleri ile ilgi yapılan işlemler:
1. Akü değişti. Normalde üzerinde 60A varta akü vardı(orjinali) ancak 70 A Renault hi-life (bu akü çok özelmiş, Ben vitrinlerinde görmüştüm ) takıldı. Aslında ilk başta 2 yıl dolmuş, garanti dışı dediler ama ben biraz üsteleyip kardeşim araç kışın patlak verdi dedim. Sonra da bu durumu siz mi yazışırsınız maisle yoksa ben mi yazışayım dedim. Tamam biz yazışırız dediler sonra da değiştirdiler.
2. Direksiyon kutusu değişti.
3.Viraz demir lastik takozları değişti.( Başka birşey değişti mi bilmiyorum bu şikayet ile ilgili. Ancak aracı sanaayiye rot balansa götürdüler değişim sonrası)
4. Ön cam çıtasına çift taraflı bant monte ettiler. (ancak tatmin olmadım)
5. Araç dış yıkama yapıldı :)
Akü değişmesi beni mest etti. Aynı şekilde dayımın 2012 astrasındaki akü problemi için mekanik garantisi devam etmesine rağmen 2 yıl doldu diye aküyü değiştirmemişler. İki çeşit akü var demişer. Biri 600 civarı biri daha yüksek. Parayla bundan taktırmanız gerekir demişler. Yoksa elektronik garantisi de bitermiş.
Genel anlamda memnunum .
Bilgilerinize sunarım.

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu servisler birbirinden tutarsız hareket ediyor aynı sorunla bende Ankara'da gittim aküyü sarj edip gönderdiler sizin aracınız kaç model kaç bin km de acaba?birde yeni takılan akünün fiyatı hakkında bilginiz var mı?

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kronik clio sorunları. Direksiyon kutusu harici hepsi değişti aracimda. Ekstra olarak da kalorifer klape motoru degisti gösterge bölümünden gelen tik tik sesi yüzünden.

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
SiZin işler hangi serviste yapıldı

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kartal ASF

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2012 model clio 0.9 icon. Daha önce istanbulda da aynı şikayetler için gittiğim serviste aküyü ve direksiyon kutusunu değiştirmediler. orada da vites topuzu ve sinyal-far kolu değişmişti :) Sağdan soldan toplayarak yeniliyorum aracı :) akünün fiyatına gelince ben 60 a liğe bakmıştım 70 lik takabilecekleri aklıma gelmemişti. 60 lığı 350 idi ancak 70 lik olan da 420 gibi anımsadım ama yanıltmayayım. Allahtan motrio takmadılar. Gerçi o da yetkili yedek parça sonuçta ama yinede rahatsızlık duyardım.

poyrazcan66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 4.12.2015 tarihli Zonguldak ereğli servis ziyaretimde aracımın;
1. Akü yetersiz geliyor. Bazen çalışırken zorlanıyor. Start stop da çok ender çalışıyor,
2. kasislerden geçerken direksiyondan tıkırtı hissediyorum,
3. Kasislerde araç gıcırtı sesi çıkartıyor
4. Rüzgar sesi alıyor (daha önce başka bir serviste işlem yapılmıştı)
şikayetleri ile ilgi yapılan işlemler:
1. Akü değişti. Normalde üzerinde 60A varta akü vardı(orjinali) ancak 70 A Renault hi-life (bu akü çok özelmiş, Ben vitrinlerinde görmüştüm ) takıldı. Aslında ilk başta 2 yıl dolmuş, garanti dışı dediler ama ben biraz üsteleyip kardeşim araç kışın patlak verdi dedim. Sonra da bu durumu siz mi yazışırsınız maisle yoksa ben mi yazışayım dedim. Tamam biz yazışırız dediler sonra da değiştirdiler.
2. Direksiyon kutusu değişti.
3.Viraz demir lastik takozları değişti.( Başka birşey değişti mi bilmiyorum bu şikayet ile ilgili. Ancak aracı sanaayiye rot balansa götürdüler değişim sonrası)
4. Ön cam çıtasına çift taraflı bant monte ettiler. (ancak tatmin olmadım)
5. Araç dış yıkama yapıldı :)
Akü değişmesi beni mest etti. Aynı şekilde dayımın 2012 astrasındaki akü problemi için mekanik garantisi devam etmesine rağmen 2 yıl doldu diye aküyü değiştirmemişler. İki çeşit akü var demişer. Biri 600 civarı biri daha yüksek. Parayla bundan taktırmanız gerekir demişler. Yoksa elektronik garantisi de bitermiş.
Genel anlamda memnunum .
Bilgilerinize sunarım.

her şeyi geçtim şu 3. soruna bi çare bulan yok mu soğuk havada motor çökecek gibi amortisörlerden ses geliyor. araç daha bir yıllık 96 model polomdan bu ses gelmiyordu. rezil ediyor beni.

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde değişimden sonra kesinlikle azalmadı. Soğuk havalarda gacır gucur hep araba. Çok sinir bozucu. Yanımda biri varken olabildiğince yavaş geçiyorum kasislerden rezil olmayayım diye.