Sonradan Cruise Control Yapmak ( Fotoğraflı )

memcho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizinkinde ayna ayar?, far yükseklik ayarı ve gösterge parlaklık özelliği var mı? yoksa bunlardan birileri olabilir. Çünkü o modelde bunlar mevcut.
Resimlere dikkatli baktıysan zaten o dediklerin mevcut ama hala daha boşta duran soketler mevcut

Cebimdeki telefondan Patara Kütere gönderildi

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimlere dikkatli baktıysan zaten o dediklerin mevcut ama hala daha boşta duran soketler mevcut

1- Elektrikli Ayarlı far yükseklik ayarı
2- Pano Aydınlatma Reostası
3- Isıtmalı koltuklar

Çok muhtemelen de 3. yani ısıtmalı koltuk için

Son düzenleme:

memcho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1- Elektrikli Ayarlı far yükseklik ayarı
2- Pano Aydınlatma Reostası
3- Isıtmalı koltuklar

Çok muhtemelen de 3. yani ısıtmalı koltukların kabloları (sol ve Sag için)
İşte bu dediğin olması yüksek bi ihtimal çünkü arabayı satın alırken aldığım çocuk bahsetmişti koltuk ısıtma falan diye ama ben yok bunlarda demiştim. Yanlız sigorta kapağındaki bilgilendirme işaretlerine baktığımda koltuk ısıtma şeklini gördüm fakat yuvasında sigorta yoktu. Asıl sorun koltuklarda bu sistem döşelimi?

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşte bu dediğin olması yüksek bi ihtimal çünkü arabayı satın alırken aldığım çocuk bahsetmişti koltuk ısıtma falan diye ama ben yok bunlarda demiştim. Yanlız sigorta kapağındaki bilgilendirme işaretlerine baktığımda koltuk ısıtma şeklini gördüm fakat yuvasında sigorta yoktu. Asıl sorun koltuklarda bu sistem döşelimi?

Çok muhtemelen değil olsaydı çoktan sitelerde bunlar konuşulurdu. hatta çoktan takan olurdu. Koltuk döşemesini söküp kontrol etmek gerekir.
Butonun kodu bu.. clio 060037 / 26488 lakin hiç bir site de araba üzerinde göremedim. Rusya ve soğuk ülkelere özel bir durum demek ki.. "Bir tane buldum" ama tekli belki kendi yapmıştır"

_1_6_16v_initial__leather__heated_seats_2003_5_lgw.jpg

istmaster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sondan 6. resim de şema verdiğin soket(siyah olan) nerede, hangi soket bu?

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sondan 6. resim de şema verdiğin soket(siyah olan) nerede, hangi soket bu?
Siyah soket döner kondaktör dediğimiz airbag sargısının arka kısmı
Sinyal kollarının olduğu gövdenin arka soketi bunun için direksiyonun arkasındaki üst alt kapağı sökmen gerekir.

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi helal olsun çok iyi olmuş

BOZTEPE52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megan 2 araca cruies sonradan takılması

arkadaşlar
2006 model
megan 2 arca cruise kontrol sonradan yapılabiliyor direksiyon daki airbag değişiyor cruise butonu far yükseltme butonun yanına konuyor ayrıca gaz pedalınında değişmesi gerekiyormuş bende yaptırmayı düşünüyorum Ankarada olanlar daha şanslı mevcut airbag ile cruise kontrollu airbag takas edilerek yapılıyormuş orduda parça aldığım arkadaş söyledi belki faydası olur.selamlar

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar
2006 model
megan 2 arca cruise kontrol sonradan yapılabiliyor direksiyon daki airbag değişiyor cruise butonu far yükseltme butonun yanına konuyor ayrıca gaz pedalınında değişmesi gerekiyormuş bende yaptırmayı düşünüyorum Ankarada olanlar daha şanslı mevcut airbag ile cruise kontrollu airbag takas edilerek yapılıyormuş orduda parça aldığım arkadaş söyledi belki faydası olur.selamlar
Bi rtek o değil direksiyon sargısının da cruise control ile uyumlu olması gerekir. Ayrıca Gaz kelebeği net olmamakla birlikte değişmesine gerek yok.
Tahmini 1000tl değişim için yeterli takassız.

hakannaz85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle merhaba yeni symbol için montaj şeması varmı acaba