Sorun bendemi debriyajdamı ?

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olcay aracın daha yeni debriyajdan olacağını sanmıyorumkavrama noktasını ayarlayamıyorsun sanırım, birde malum kı aylarındayız soğuk motorda aracı kaldırırkende hafif titreme yapar aracı biraz daha devirli kaldırırsan sorun olmaz sanırım...

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olcay aracın daha yeni debriyajdan olacağını sanmıyorumkavrama noktasını ayarlayamıyorsun sanırım, birde malum kı aylarındayız soğuk motorda aracı kaldırırkende hafif titreme yapar aracı biraz daha devirli kaldırırsan sorun olmaz sanırım...

bende o şekilde düşünmüştüm yinede emin olmak için sizlere danışmak istedim sağol :eyv

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
belkide kalkarken kavrama tam olmadan gazı bırakıyorsunuzdur o zmanda dediğiniz gibi ileri geri gider araba :) bu arada araç kaç bin km de ?

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
belkide kalkarken kavrama tam olmadan gazı bırakıyorsunuzdur o zmanda dediğiniz gibi ileri geri gider araba :) bu arada araç kaç bin km de ?

4 500 KM DE zannedersem öyle oluyor biraz daha dikkatli olmam gerekiyor ..

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

Çok yanlış bir uygulama bence deneme, baskı balatayı boşu boşuna yemekten başka bişey geçmez eline

tecrübe ile denenmiş kardeşim. illa yapılsın diye yazmadım oraya....

zirvecol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende de 2004 clio hb 1.4 16v var bende debriyajdan muzdaribim aracın debriyajı çok sert ve yukardan kavrıyor şehir içinde çok sorun oluyor stop etme falan resmen sertlikten sol ayagım kas yaptı bunun bi çözümü varmı debriyaj setini değiştirsem debriyaj yumuşarmı yada debriyajın bir ayarı var mı aşagıdan kavraması için debriyaj yüzünden aracı değiştirmeyi bile düşünüyorum eşim kullanırken çok zorlanıyor:( yokmu bunun bi çözümü?

valla 2011 arac balata gider mi demeyin benim kuzenım 2011 yeni astra oldu daha 4 ay oldu ve araba baskı balata zortladı. :D

Son düzenleme:

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vites geçişlerinde debriyajı birden bırakmak ömrünü kısaltırmı? en uzun ömürlü baskıbalata için nelere dikkat etmek gereklidir?

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ani kalkışlar kısaltır
Trafikte ayaıgın debriyajta bekletmek kısaldır
Yarım debriyaj yapmak kısaltır
Araçla yüklü dolaşmak kısaltır
Debriyaj vites dogru ayarlanmassa kısaltır mesela 2 den 3 e atarken 2 den bosa alır dipgaz yapar 3 e alır birden debriyajdan kaldırır kısaltır örnek bunlar