sorunlar sorunlar... yardım lütfen

34UH2267

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba sürekli aracımla alakalı sorunları paylaşıyorum umarım rahatsızlık vermiyorumdur. niyetim bilgi edinmek ve benle benzer sorunları yaşayanlar varsa bunu gidermek. en başta hava yastığı ışığı sürekli yanıyor ancak servis uyarısı vermiyor bu normal mi? sönmesi gerekmez mi? ya da arıza varsa neden servis uyarısı vermiyor? ikincisi ise klimayı çalıştırdığım zaman pedalların oradaki kısımda şiddetli nem oluyor. klimadan rutubet kokusu geliyor. bunu başkalarıyla paylaştım klimanın tahliye hortumunu kontrol et dediler ama kaputu kaldırınca bu hortumu göremedim. yerini net gösterebilirseniz bi kontrol edeyim belki bi bükülme vardır da ustaya gitmeden düzeltilir. son olarak aracım rxt ve oltuklar motorla hareket ediyor elektronik ve koltuğun üzerine oturtulduğu rayda boşluk var gaza çökünce oynama yapıyor. ben de kiloluyum b boşluğu ağırlığımla gittikçe büyütmekten korkuyorum. önerileriniz ve yorumlarınızla açıklayıcı olabilirseniz sevinirim. kazasız belasız günler diliyorum.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klimadaki nemin arabanın dışına dökülmesi lazım. tahliye hortumu iç taraftaki peteğin oralarda bir yerdedir. geçen klima nasıl çalışır diye araştırma yapmıştım. klimalı bir araç için iki tane radyatör olur. biri aracın soğutma suyunun orda bulunur. bu klima pompasından geçen yüksek basınçlı ve sıcak gazı soğutmaya yarar. biride aracın kalorifer pervanesinin orada bulunur. oda sıvı halden gaza geçen gazın iç taraftaki radyatörden geçerken sıcaklığını almasına yarar. bu sıcaklığı alırken bir miktar nem oluşur bu çoğalarak damlaya dönüşür. bu dışarı atılması gerekirken araç içine akarsa muhtemel zaman geçtikçe çok pis bir koku olacaktır. bir an önce bakmak lazım.bu hortum iç taraftaki klima radyatöründen direk yere akacak şekilde bir yerdedir kuvvetli ihtimal. motorun arkasında ses yalıtım kaucuğu varsa belki onun içinde arkasında olduğundan dolayıda göremiyor olabilirsiniz.koltuğu da motorla alakası olacağını sanmıyorum raya sabitleyen vida gevşemiştir. geçmiş olsun