Sorunuma kimse akıl sır erdiremedi...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Westing House da sorun olmuş olmasın .

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
30 TL lik bir parça; fren müşürü.. %99 bu sorununuz.

Emre3434

Emre Uğurluel, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun mercedes marka eski aracımda başıma geldi onda fren üst merkezini değiştirerek sorunu çözmüştük ama clio da sistem farklı olabilir.

mgergoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fren müşürünü söküp bugün bir deneme yapayım. belkide bu büyük çözülemeyen sorun ufak bi denemeyle çözülür..

haydarsahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun. tuhaf bir sorun gerçekten. çözüme ulaştırırsanız bize de yazın öğrenmiş oluruz :)

mgergoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
can bey ilgi ve alakanıza teşekkürler. sayenizde sorunum çözüldü. sorun fren müşüründen kaynaklanıyormuş. 2 gündür deneme amaçlı fren müşürünü söktüm gerçekten sorun kalmadı.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Ustaların aklına basit şeyler gelmiyor genelde :) Bende megane da yaşamıştım aynısını.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Fren müşürü pedal müşüre dokunmadan çalışmaz ki , eğer pedal müşüre dokunmuyorsa nasıl frenleme oluyor kendi kendine .. sadece fren ışığı yansa tamam , ya da sadece fren yapsa o da tamam.ama hem fren lambalarını yakıp hem fren yapıyorsa o pedal bir şekilde iniyordur ve müşüre dokunuyordur.Fren müşürü gaz pedalındaki gibi bir sensör değil mekanik bir switch. Aklım yatmadı benim.Siz yinede çok güvenmeyin.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fren müşürü pedal müşüre dokunmadan çalışmaz ki , eğer pedal müşüre dokunmuyorsa nasıl frenleme oluyor kendi kendine .. sadece fren ışığı yansa tamam , ya da sadece fren yapsa o da tamam.ama hem fren lambalarını yakıp hem fren yapıyorsa o pedal bir şekilde iniyordur ve müşüre dokunuyordur.Fren müşürü gaz pedalındaki gibi bir sensör değil mekanik bir switch. Aklım yatmadı benim.Siz yinede çok güvenmeyin.

2006 1.5dci dynamique megane2 de sensördü ve aynı şekilde hata veriyordu gaza çek bas yaptığımda düzeltiyordu gaz verdiğini algıladığı için araç. Kesin çözüm müşürün yenisini taktığınızda problem kalmamışsa geçmiş olsun.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
2006 1.5dci dynamique megane2 de sensördü ve aynı şekilde hata veriyordu gaza çek bas yaptığımda düzeltiyordu gaz verdiğini algıladığı için araç. Kesin çözüm müşürün yenisini taktığınızda problem kalmamışsa geçmiş olsun.
anlatmak istediğim o değildi , gaz pedalındaki sistem o şekilde olabilir doğrudur , birnevi cruise control daki gibi , benim anlatmak istediğim fren pedalı müşüre basmazsa o müşür fren lambalarını yakmaz , sadece pedal değil fren sisteminin hangi parçası olursa olsun fren lambalarını yakmaz.sadece pedal müşüre değecek ya da bir şase olacak ki; hem şase hem fren yapması olanaksız , CLio 2 nin fren sistemide tamamen mekanik ve hidrolik, elektronik bir aksam yok , o yüzden mağdur olan arkadaşa dikkat etmesini normal bir durum olmadığını söylemek istedim.