Soyulmalar

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burak arkadasimin soylediklerine aynen katiliyorum. Adi ustunde garanti!! Garanti bittikten sonra elbet para isteyecekler. Memnuniyetiniz icin bakim karsiligi degistirmek istemisler bu sozin yarariniza onlarin degil. İste bu yüzden yetkili servisden sasmayacaksin.

erdincvarli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 yılında almış olduğum 2005 Megane 2 aracımın iç kapı kollarındaki soyulmalar hakkında araştırma yaparken İyi niyet kapsamında servis bakımlı araçların bu tür parçalarının ücretsiz değiştirildiği bilgisine ulaşınca ben de kapılarını çalmıştım. Ancak aracımı alınca aynı zamanda akrabam olan özel serviste ilk bakımını yaptırdığım için bir sonraki bakıma 7500km. civarı olduğundan öylece kaldı. Daha da gelmem diyerek ayrıldım. Su transferi baskısı ile problemli parçaların yanı sıra uyum sağlayacağını düşündüğüm bir kaç parçayı daha 70TL gibi bir rakama kaplattım. Şimdi 2011 fluence privilege aracımda az da olsa direksiyon ve vites topuzundaki soyulmalar için gerekirse yenilerini alır taktırırım yine de yetkili servis denilen ama bana ait aracın teyp kodunu bana 20TL ye satacak kadar düşen ticarethanelere girmem.

toggykaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2011 privilege aracımı garantisi bittikten 6 ay sonra satın aldım.. servise expertiz raporu için gittiğimde 2011 modellerin hepsine değişim geldiği ücretsiz olarak direksiyonu değişebilecekleri söylendi. 1 hafta sonrasına gün verdiler, gidip değiştirdim 5 kuruşta para ödemedim. tavsiyem başka bir yetkili servise gidip aracının ücretsiz direksiyon değişimi olup olmadığına bak. şasi numarasıyla anında çıkıyor

Fer1233

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fakat ben aracı alalı 1 ay falan oldu :(

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonuçta araç ikinci el 5 yıldır kullanılıyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

tals

Mustafa SEVER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar geçen hafta bende 2.el 2011 model fluance dynamique aldım araç 50.000 kmde fakat benden önceki sahibi aracı servise götürmemiş bakımları dışarıda yaptırmış direksiyonda aşınmalar söz konusu bende sikayetvar.com üzerinden yazdım 3 gün sonra dönüş yaptılar aracın garantisi bittiğini ve en son bakımının servisde yapılmadığını o yüzden değişim yapamayacaklarını söylediler bende internetten kaplama üzerine araştırma yaptım pendik güzelyalıda bu işi yapan bir yer buldum (reklam olmaması açıdan yazmıyorum isteyen olursa özelden yazarım.) aradım konuştum ünlü markaların ve renaultun tüm deri işlerini yapıyorlarmış ve 250tl fiyat verdiler ve ellerinde kaplanmış hazır direksiyon olduğunu beklemeden hemen değişim yapabileceklerini söylediler. düşünenlere fikir olur umarım

Fer1233

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 yıllık araç olmasına rağmen 75.000 Km'de. bmw mercedes chevrolet v.s markaların deri direksiyon olan 5-10 yaşları arasında araçlarında böyle birşey görmedim. Malzeme kalitesizliği aşikar bir durumda aslında.Ben kendimce böyle düşünüyorum. :soru Sakın yanlış anlaşımasın renault firmasını veya malzemesini kötülemek için asla bunu yazmadım. Sadece bilgi edinmek veya sadece bende mi bu sorun acaba düşüncesi ile yazdım

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault müşteri hizmetleri aradı. Beklediğim cevabı verdi bakım yapın ikisinden birini değişelim ya vites topuzu yada direksiyon dedi. Bende ikisinide değiştiremezmisiniz diye sordum o kadar yapamıyoruz dedi :)

tals

Mustafa SEVER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault müşteri hizmetleri aradı. Beklediğim cevabı verdi bakım yapın ikisinden birini değişelim ya vites topuzu yada direksiyon dedi. Bende ikisinide değiştiremezmisiniz diye sordum o kadar yapamıyoruz dedi :)

servise bakım fiayatını sordunuz mu? aynısını bana da dediler şimdi 2011 model benzinli için bakım fiyatı sordum 560tl dediler.. çok fiyat gibi duruyor.

Son düzenleme:

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ücretsiz değişim dedi ama oraya gidince muhtemelen işçiliği almaya çalışacaklar tabi bende gitmeden önce tamamen ücretsizmi diye onay alacam. Ayrıca bakım için indirimi bekliyorum ağır bakıma girecem çünkü.