Sport Mod Tork Göstergesi

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar

Daha önce izlediğim inceleme videolarında veya fotoğraflarda sport mod da gösterge panelinde tork ve beygir göstergesi çıkıyordu. Aracımda bunları göremedim. Sport modu açmama rağmen direksiyonun sağındaki kare düğmesine basıyorum. Radyo bilgisi çıkıyor bir de anlık yakıt çubuğu çıkıyor. Tork ve beygir yok. Bunun için özel bir ayar mı var acaba?

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta mevcut dediğin, oradaki bilgi kısmını kendin değiştirebiliyor olman lazım. Seçimli oluyor oradaki bilgiler ve değiştirebiliyorsun ama tork göstergesi sadece spor mod seçeneklerinden, diresiyondaki sağda kalan tuş ile gezebiliyor olman lazım.

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam kadranın sağ üst köşesindeki bilgileri direksiyonun sağındaki kare kare şeklindeki tuşla değiştirebiliyorum. Fakat sport mod da olamama rağmen sadece radyo bilgi ekranı ve anlık yakıt tüketim grafiği çıkıyor. Tork ve beygir gücü grafikleri çıkmıyor. Neden çıkmadığına anlam veremedim açıkçası.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
video ekliyorum bendeki durumu, araç kaç model belki benim araç GT-Line onunla da ilgili olabilir.
https://streamable.com/auxw6

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Video için teşekkürler hocam. Çok saolun. Benim araç 2017 sedan icon. Ben de o kısımda çalan müzik bilgileri ve anlık yakıt tüketim grafiği çıkıyor. Navigasyon bilgisi de çıkmıyor mesela. Rlink te navi yok Android auto olduğundan dolayı. Acaba rlink versiyonu güncellesem bi değişiklik olur mu? Çok büyük bi eksiklik değil fakat göze hoş geliyor tork ve hp göstergesi.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rlink versiyonuyla alakalı olduğunu sanmıyorum benim arabayı ilk aldığımda 2 ile başlayan versiyondaydı sonrada güncellenince 7 ile başlıyor şu an, eski sürümdeyken bile vardı bu özellik.

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam o halde bi yerden kapatılmış. Acaba dtt4all ile tabela okuma gibi açmam mümkün mü o kısmı onu araştıryorum bakalım.

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dtt4all ve elm cihazı ile o kapalı özellikleri açtım hocam. Şu an tork ve hp göstergesi sport mode ekranına geldi. Anlık tüketim grafiği sadece eko mod da çıkıyor. Comfort mode ekranına hız göstergesi geldi sol üste. Oldu vallaha 😃

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
süper hallolduğuna sevindim.

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen hocam valla süper oldu. Hatta gaza gelip otomatik vites göstergesini değiştirdim.
JC2jhq.jpg

Ama randımanlı çalışmadı. Yani çalışıyor fakat araç yarım kontaktayken 1 dakika sonra vites P de değil diye uyarı veriyor.