Spot ? Spot ürün?

rosenberq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar iyi forumlar

bir konu hakkında bilgi almak bilmediklerim hakkında birşeyler öğrenmek istiyorum haddimi aşmadan
spot ürünlere bakıyordum bugun internette sonra aynı marka spot olmayanla karsılastırmalar yapdım gözlemlediğim

2.000 liralık bir çamasır makinasının spotu 1,500 lira ve 500 lira daha ucuz olunca cazip geliyor peki bu spot nedir yararı zararı nedir?

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
spot mal; nakit-iskonto-prim-stok fazlası ve icra karşılığı yöntemlerle satıcı tarafından temin edilir ve satılır... fiyattan başka farkı yoktur... garantisi genelde vardır...:eyv
ithal mallarda durum karışır.(kaçak giriş,garanti olmaması vb olabılır)...ıslık

EmreFurkan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar iyi forumlar

bir konu hakkında bilgi almak bilmediklerim hakkında birşeyler öğrenmek istiyorum haddimi aşmadan
spot ürünlere bakıyordum bugun internette sonra aynı marka spot olmayanla karsılastırmalar yapdım gözlemlediğim

2.000 liralık bir çamasır makinasının spotu 1,500 lira ve 500 lira daha ucuz olunca cazip geliyor peki bu spot nedir yararı zararı nedir?

Ben Darty'de çalışıyorum.Örnek vermek gerekirse bizim sattığımız Tv'lerin aynıları İstanbul Bilişim'de ve spotçulardada var ve aynen dediğin gibi fiyatlar çok daha ucuz.Her zaman garantisi var diyorlar ama iş yaptırmaya gelince ya kullanıcı hatası oluyor ya da süre uzadıkça uzuyor.En mantıklısı aradaki ücreti verip bilindik bir yerden almak he diyorsan ki illede ordan alıcam,aldığın markanın orjinal garanti belgesini görmeden alma derim..