Spring ile broadway arasında ne fark var?

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Neden bu peki? Aynı paralara KM'si daha düşük tümüyle orjinal ve body kit yapılmış Tipoların linkini attım. Evet bu arada tam bir evlat ama çok çıplak. Az birşey makyaj yapayım desem minimum 1500 liranın kapısıdır hocam. Benim gösterdiklerim arasında da komple boyalı olanlar dışında full orj. Hırpalanmamış ve makyajlı var aslında

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
(madem hırpalanmamış niye komple boya atılıyor.)
modifiyeli araba, estetik yaptırmış kadınlara benzer.
içi çürük görünüşü güzeldir.:D
km ye fazla takılma, önemli olan motorunun durumu.
100 bin motor yakanlarda var...400binde taş gibi motorlarda var..

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben son kasa rni broadway al derim 6 sene kullandık taş gibi arabaydı. amcamda 323 var 92 ya da 93 model tamirci bulamadı burda gerçi amasyada olmamızın da bir etkisi olabilir ama ben broadway derdim :)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tipo,orada etkisiz eleman...denklem doğru:)
92-93 model mazda demiyorum ben 98 den yukarı olacak...
evet broadway de güzel arabadır

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Spring ile Broadway arasında karbüratör farkı var.
Spring tek boğaz, Broadway çift boğaz karbüratöre sahiptir.
Springlerde otomatik kapı ve cam yoktur.

Arayışlarınıza Renault 19 u ekleyebilirsiniz sanırım.
Özellikle 1.8 Rti temizini bulabilirseniz ciddi güzel yorumlar okudum.

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neden tipoya karşı bukadar olumsuz bakıyorsunuz:) Tipo da çocukluğumda hayal ettiğim arabalardan biridir. Ve alıp kullandım. 94 model 1.6 SX italyan kasa. Tam bir evlattı. Satarken adam test sürüşü yapmadan aldı. Motorcu motora değil kaportaya bakıp bu arabayı al dedi adama:) Konfor bakımından mazdayı aratmaz bence. İkisini de test ettim çünkü. Tüm göstergeler dijital. Ayrıca benim tipoda yakıt performans ibresi bile vardı. Yeni model arabaların hiçbirinde yok. Ne iş yapıyordu bu gösterge: Eğer doğru vites ve doğru devirde değilsen yakıtı fazla tükettiğini gösteriyordu. Rampa eğilimine göre hassas bir ibreydi. İbreye uyarak sürdüğümde %30 yakıt tasarrufu sağlıyordum. Arka plaka ışığı dahi yanmasa ekranda uyarı veriyordu. Süspansiyon sistemine bayıldım zaten. Ford connect gibi takur tukur etmiyordu kasislerde. Ototbüs şoför koltuğunda oturur gibi yaylanıyordu:) Ayrıca tipo haliyle virajlara bir dalıyordum hiç savrulduğumu hatırlamam. Bir yaz komple bakıma girdim arabayla 650 liraya tüm mekaniği yeniledim. Yapacak başka masraf aradım bulamadım:) Sattığıma pişman oldum mu? Fazlasıyla:) Tek eksiği neydi arabanın seri değildi. Gaza yapıştırınca koltuğa yapıştırmazdı yolcuyu:) MEgane coupe bambaşka bir keyif evet ama konfor bakımından Tipo italyanların aşağı kalır yanı yok bence. Keza Mazda 323'de aynı şekilde. Mazda da tek artı olarak arka camların otomatik olmasını görüyorum. İtalyan tiponun kaportası da tofaş grubu gibi değil. Kaput gayet ağırdı. Yok yok üstadlarım Tiponun da hakkını yediremem:) Ben yine bildiğim arabadan şaşmamak istiyorum. Aslında Tipo Cedicivalvole 16V 2.0 Motor alasım var ama kasası çok çirkin. Estetik benim için çok önemli. O yüzden zaten mazda birtürlü içime sinmedi. Araba dediğin götü kalkık öne doğru sivrileşmeli:)

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tipo 2.0 16V olanlar sadece 3 kapı değil.
Aynı motora sahip 5 kapılılar da mevcut. Görüntü olarak standart bir tipo. Kaputun altı ciğer dolu..
Bir zaman düşündüm 2.0 Tipo.. Kime sorduysam yanaşma dedi. Yakıtını umursamam. Sadece hafta sonları biniyorum. Parça sıkıntısı oluyormuş. Ayrıca 2.0 ların yedek parça çok pahalıymış.

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tipo 2.0 16V olanlar sadece 3 kapı değil.
Aynı motora sahip 5 kapılılar da mevcut. Görüntü olarak standart bir tipo. Kaputun altı ciğer dolu..
Bir zaman düşündüm 2.0 Tipo.. Kime sorduysam yanaşma dedi. Yakıtını umursamam. Sadece hafta sonları biniyorum. Parça sıkıntısı oluyormuş. Ayrıca 2.0 ların yedek parça çok pahalıymış.
Klasik tipo görünümü diyip geçme. Fark detaylarda gizli. Özellikle 2.0 Tipolarda orjinal boya berbat tonlarda. Parlament mavisi yok, bordosu yok, vişnesi yok. Cırtlak kırmızı, siyah gibi renkler var ve hiç yakışmıyor tipoya. Sanırsam tamponlarda da biraz fark var. Tam kestiremiyorum ama bi duruş farkı var yani eminim:)

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
323 ü 4 sene kullandım ve halen araba bizdedir. Lavato marka tüp aldığımda vardı ve hiç sıkıntı yaşamadım. Uyumlu tüp yok lafı safsata bana göre. ;)

Bu Sıralar 323 F 1.6 Serisi İle İlgileniyorum Abi, Keşif Ettiğim Kadarı İle Bu Arabaların Parçası Yok Yani En Azında İnternet Üzerinden Böyle 1 Kaputu 600 TL Krank Felan Dağıtsa 1 - 2 Ay Japonya'dan Parça Bekleyeceğiz Heralde Ama Onun Haricinde Hoş Arabalar qw

Edit Ben Bu Konuya Nasıl Yorum Yazmamışım Lada Vega Serisine Bakmakta Fayda Var Uygun Fiyatlı Az Yakar Çok Kaçar Yüksek Modelli Parça Ucuz 1.5 16 Valf ve 1.6 16 Valf Serisini Öneririm Tip Olarak En Güzelleri Uzay Kasa Dediğimiz HB Serisidir. Bence 11 - 12 Bin TL'ye Kadar Alınacak Tek Araçtır Lada Vega veya 99 - 2004 Enjeksiyonlu Samara'da Baka Bilirsiniz :eyv

Son düzenleme: