Spring'ten sonra clio ilaç gibi sorularima yardimci olursaniz sevinirim :)

kertogli123

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARKADAŞLAR ARACIM BU
0L8W6B.jpg

94 MODEL SPRİNGİM VARDI BU FORUMDA GÜZEL CEVAPLAR BULDUM KENDİME HERKESDEN ALLAH RAZI OLSUN.
ŞİMDİ BU ARACI ALDIM ÖNCELİKLE UYGUN BİR FİYATA ALDIM BENDE KALSIN :) 164.000 KM KLİMA AİRBAG ÖN CAM OTO FALAN FİLAN DOLU BİR ARABA 1.6 RTE MODELİ
ARAÇTAN MEMNUNUM LPGLİ ARAÇ
SORUMA GELEYİM ARAÇ GİDERKEN DURDUK YERE TEKLEME YAPIYOR EGZOSTAN YAKIT PATLATIYOR.
GAZI ANİ VERİNCE Bİ SİLKELENİYOR SONRA TOPARLIYOR BU TİP BİR SORUNUM VAR.
USTAMIN SÖYLEDİKLERİ BENİM CANIMI SIKTI.BUJİ BUJİ KABLOLARI BOBİN ENJEKTÖRLER FALAN DEĞİŞECEK DEDİ.
LPG SİSTEMİNE BAKILACAK FALAN BİRTON LAGALUGA YAPTI ANLAYACAĞINIZ KLASİK TÜRK USTALARI.
SİZİN BÖYLE BİR DURUMLA KARŞILAŞTIĞINIZ OLDU MU ? NE GİBİ ÇÖZÜMLER ÖNERİRSİNİZ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aracın hayırlı olsun . Benzinde de aynı durum söz konusumu. Birde arac lpg periyodık bakıma ne zaman girmiş

Recopi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bujileri değiştir çok pahalı bişey değil zaten.Birde ateşleme bobinine bi baktır.Ateşleme bobininde arıza olabilir

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önce bujiler olmazsa kablolarına o da olmadı bobin. Yine olmazsa usta haklı. Madem uygun fiyata aldınız ustanın dediklerini yapın.

kertogli123

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler arkadaşlar öncelikle benzindede aynı sorun oluyor ama sadece benim hissedeceğim derecede yani lpg'de bu sorunun olduğunu bildiğim için benzindede o devir dalgalanmasını hissedebiliyorum.Benzinde başka biri binse yüksek ihtimal anlamaz ama sonuç olarak benzindede bir dalgalanma oluyor azda olsa.Lpg bakımı 1 seneyi aşmamıştır çünkü aracın vizesi yeni ve tank tarihi sanırsam 2 yıl civarını aşmamış.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın hayırlı olsun kardeşim. Buji ve kabloları elden geçir. Aynı sorun devam ederse bobine baktır. Keyifli paylaşımlar.

kertogli123

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim herkese pazartesi günü gidip buji buji kabloları bobin ve lpg sisteminin komple elden geçmesini isteyeceğim.Hemde 35 TL lpg ile 100 km civarı yol yapabildim o konuyada bir baktırıcam fazla yakıyor gibi.Yada gösterge mi bozuk artık bilmiyorum :D