Standart dışı plakalı araca trafikten men cezası ***app'ler gidiyor***

hayalet34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni yapılan düzenleme ile standart dışı plaka kullanan araç sürücülerine 427 TL’den 5 bin 191 TL’ye kadar ceza verilecek. Aracın plakası standartlara uygun hale getirilinceye kadar araç trafikten men edilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, 3 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere araç muayenesine dair değişiklik yaptı. Düzenlemeye göre araç plakalarında rakamların arasında vida bulunması, yazıların silik, bold (kalın), italik veya kapatma şeklinde olması ‘ağır kusur’ kapsamına alındı. 11 santimetre genişliğinde, 52 santimetre uzunluğunda olmayan plakaların bulunduğu araçlar da TÜVTÜRK tarafından yapılan araç muayenesinden geçemeyecek.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Guvenlik acisindan ve standart disi plaka sayesinde kopru otoyoldan beles gecip para odeyenleri enayi yerine koyan 200 metre sonra lastigi patlayinca" ulan bu benim basima niye geldi?" diye dusunmekten aciz hirsizlara karsi cok iyi olmuş.

hayalet34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cemiyet mühürlü veya direkt ilk aldığımızda takılan app plakalara olan oldu. Arabalarımıza bir nebze güzellik katan plakalardan olacağız...
Yoksa evet sahtecilik anlamında iyi bir çalışma

Guvenlik acisindan ve standart disi plaka sayesinde kopru otoyoldan beles gecip para odeyenleri enayi yerine koyan 200 metre sonra lastigi patlayinca" ulan bu benim basima niye geldi?" diye dusunmekten aciz hirsizlara karsi cok iyi olmuÅŸ.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
App denilen olay nedir biri açıklayabilir mi? Instagram da tonla reklamı dönüyor

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
App plaka nedir bende bilmiyorum. Kime sorsam farklı bir şey söylüyor. Bayiden çıktığı plakalar üstünde benim aracım. Sorun teşkil ediyor mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
App plaka nedir bende bilmiyorum. Kime sorsam farklı bir şey söylüyor. Bayiden çıktığı plakalar üstünde benim aracım. Sorun teşkil ediyor mu ?

Valla bende de bayi çıkışı var sadece plastik kasayı attım levhaları silikonla yapıştırdım. Çok kere çevirmeye girdim ama sorun olmadı. Diken üzerindeyiz hergun Yen'i bisey bakalım daha ne olacak.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla bende de bayi çıkışı var sadece plastik kasayı attım levhaları silikonla yapıştırdım. Çok kere çevirmeye girdim ama sorun olmadı. Diken üzerindeyiz hergun Yen'i bisey bakalım daha ne olacak.

En mantıklısı çevirme görünce ilk sağdan çıkıp gitmek. Neye ceza yazacakları belli olmuyor. Gündüz vakti far açtırıp farın ayarsız deyip ceza yazan polis gördüm ben.