start-stop devreye girmiyor

theaviatorturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
meraba arkadaşlar megane 4 touch 1.2 tce EDC kullanıcısıyım..yokuş aşağı dur-kalk larda bazen araba çalışmıyor..boşa alıp tekrardan çalıştırmak zorunda kalıyorum trafikte..bu tarz problem ile karşılaşanlar var mı?servise götürmeyi düşünüyorum arabayı

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Start-Stop devreye girdiğinde, koltuktan kalkmak, kapı açmak gibi hareketler durumunda aracı P konumuna alıp yeniden çalıştırmanız gerekiyor, böyle bir durum mu oluşuyor?

theaviatorturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genelde güvenlikten geçerken bagajı kontrol için içerden otomatik açıyorum bu durumda da stop ettiğinde çoğunlukla çalışmıyor fakat kapı açma koltuktan kalkmak gibi bir durum olmuyor.bazen trafikte yokuş asagı yollarda ışıklarda stop ettiğinde frenden ayağımı çektiğimde yine arabanın çalışmadığı oluyor..

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullanma kılavuzunda start-stop ile ilgili şartlar belirtilmiş. Bunları kontrol edip aksi bir durumda servise başvurunuz.

ihsanTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Aynı sorun bende de var. Benim Megane 4 HB aracım da birkaç kaç kez stop ettikten sonra çalışmadı. Yol ortasında kalakaldım kaç kez. Bunlar hep düz yolda oldu. Kullanım kılavuzunda bununla ilgili bir şart olamaz. Onlar hangi şartlarda stop otomatik edebileceği ile ilgili, ettikten sonra çalışmamasıyla ilgili değil. Bu net bir arızadır.
İlk fırsatta servise götürüp göstereceğim.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Koltukta hareket ettiyseniz arac sizi indi sanip komple motoru kapatiyor. Koltuk altindaki sensorle alakali.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ihsanTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Koltukta hareket ettiyseniz arac sizi indi sanip komple motoru kapatiyor. Koltuk altindaki sensorle alakali.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu bilgi doğru ise çok ilginç gerçekten. Servise gidince bunu da paylaşayım kendileri ile. bilmiyor olabilirler.