Start stop hiç çalışmıyor

arif_aydin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
buradan belirteyim otomatik şanzımana sahip araçlar kesinlikle akü zayıflamaya başlayınca değiştirmeleri gerekir, şanzıman beyinlerinin belirli voltaj aralığında çalışması gerektiğinden çok yüklü maliyetler çıkarabilir. Araç start stop yapmıyor ise muhtemelen 3. seneden itibaren aküyü değişmek gerekebilir. Ben geçenlerde 515 tl ye 72A Varta AGM alıp taktım. 3 4 gün içerisinde kendine gelip start stop ta çalışmaya başladı.

madzombie

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de bazen start&stop'tan sonra araç çalışmıyor. Sorunu hep rampada yaşadım o anda hill holder'da çalışmayı kesiyor ve araç geriye kaymaya başlıyor.

gaza basıyorum ama marş almıyor sonra tekrar fren yapıp tekrar gaza basmam gerekiyor.
servise götürdüm akü yü kontrol ettiler. klima, far vs. ile herşeyin ayarı ile gerçekten oynamışlar yani test etmişler.

bugüne kadar 3-4 defa denk geldi bende de zaten ama denk geldiği yerler hep kritik yerler oldu

S&S 'tan sonra motor çalışmaması ve hill holder'ında devre dışı kaldığı bir durum yaşayan oldu mu ?

Okanonaran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla benimde star stop kontrol ettir uyarisi veriyor 2.5 senedir mahkemeligim avukat tuttun sonucu bekliyoruz

xtreme59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
el frenine yazılım attırın.. ben de benzer uyarı aldım, yazılım sonrası düzeldi gibi şimdilik bir sıkıntı yaşamadım..

mpoyraz74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla benimde star stop kontrol ettir uyarisi veriyor 2.5 senedir mahkemeligim avukat tuttun sonucu bekliyoruz

Benim 2016 talisman var. "SS kobtrol ettirin" diuor. Servis aku degismesi lazim dedi ve 1.500 TL isted. Bir arkadas 500-60₺e varta aldim sorun cozuldu demisti.
Sizinki garantide ise aslinda vedelsiz cozdururler. Ne dediler.

mpoyraz74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bazen calisiyor bazan devre disi kaliyor nedeninitam onceleyemedim. Servis "aku bitmis, yenilemek lazim, 1.500 TL " dedi.
Daha onceleri de duymuatum SS nin Aku omrunu tukettigini... degistirecegiz galiba.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bazen calisiyor bazan devre disi kaliyor nedeninitam onceleyemedim. Servis "aku bitmis, yenilemek lazim, 1.500 TL " dedi.
Daha onceleri de duymuatum SS nin Aku omrunu tukettigini... degistirecegiz galiba.

Büyük ihtimal aküdendir. Sizin aracınız otomatik mi? Bir de kaç bin km'de? Yeni start stoplu ve çift kavramalı şanzımanlı arabalarda 60binde 4 senede akü bitmeleri çok olmaya başladı.

ferhatdnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de bazen start&stop'tan sonra araç çalışmıyor. Sorunu hep rampada yaşadım o anda hill holder'da çalışmayı kesiyor ve araç geriye kaymaya başlıyor.

gaza basıyorum ama marş almıyor sonra tekrar fren yapıp tekrar gaza basmam gerekiyor.
servise götürdüm akü yü kontrol ettiler. klima, far vs. ile herşeyin ayarı ile gerçekten oynamışlar yani test etmişler.

bugüne kadar 3-4 defa denk geldi bende de zaten ama denk geldiği yerler hep kritik yerler oldu

S&S 'tan sonra motor çalışmaması ve hill holder'ında devre dışı kaldığı bir durum yaşayan oldu mu ?

fren muşurunu kontrol etırınız hocam