Start stop

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Artık satılmıyor diyen arkadaşlar nereden duydu acaba bunu? Gittikleri bayi şaka mi yapti acaba kendilerine

yukarıda yazdığım gibi dci s&s satışı yok, fiyat listesini incelerseniz görebilirsiniz

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
, s&s açık olan araç daha fazla yol almıştı tabi.. 2014 sonrası modellerde s&s satışı Türkiye de yok, Avrupada devam ediyor, sebebine ilişkin kesin

Iki mesajinizda da ss in turkiye de olmadığı anlasiliyor. Sizin mesajinizdan bir kopya yukarida. Ben Aten fiyat listesine bakarak kalkmamış oldugunu soyledim.

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet dizel diye orada da belirtsem iyi olurdu, yukarıda belirttiğim gibi diye yazmamın sebebi hemen bir önceki mesajınızın üzerindeki yazım
konu defalarca forumda konuşulduğu için daha önceki mesajlarımda atladım sanırım,
Türkiyede dci motorlarda 2014 de s&s satışı kalktı, sadece 90bg benzinli modelde bu opsiyon var, fiyat listesi de bu şekilde

Son düzenleme:

Yiğit Özcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin ss arızalı ozaman onu servise gösterin bir derim zira ilk aldığımda aracı debriyaja alışana kadar 1-2 kere stop ettirdiğimde debriyaja basmamla çalışması bir oldu.

bambam 11 yok öle bir şey ss zararlı vs. gibisinden tamamen hurafe. ben hiç bir kaynak görmedim evet zararlıdır diye. millet mantığına göre konuşuyor. zararlı olsa niye bu kadar firma kullansın?

Bilinçli stop ettirdiğimde çalışmaması ile ilgili bir sorun yok zaten, muhtemelen yorulan ünite şansa göre su koyuveriyor. Servis herhangi bir sorun gözlemlemediğini iletti, hergün ustayı yanıma alıp 1 hafta köprü geçişi yapıp 1092.seferinde hah çalışmadı işte de denmiyor :) Psikolojik olarak insana biryerde sorun yaratacak hissiyatı yaratıyor açıkçası, tercih imkanı olsa s&s'u düşünmeden kapatırım. 10TL yakıt tasarrufu sağlıyor diye markalara binlerce lira kazandırıyor bu tip ufak tefek şeyler...

BasaranEB

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 te start stop sadece anahtarsız olarak çalıştırma olarak geçmiyor mu?

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 te start stop sadece anahtarsız olarak çalıştırma olarak geçmiyor mu?
o daha çok eller serbest diye geçiyor ama bazıları ikisini ayırt etmek için ışıklarda falan durduğunda kendiliğinden stop eden ve sonra debriyaja bastığında tekrar çalışan yani ışıklarda bekleme süresini stop halinde geçirip yakıt tasarrufu sağlayan sisteme stop start, anahtarsız düğme ile çalıştırılan sisteme ise start stop diyorlar. bu ikisinin ayırımının farkına aracımı alırken telefon ile farklı bayilerden fiyat araştırması yaparken vardım. stop start özelliği kalkıyordu dizel olanlarda o yüzden özellikle söylüyorlardı bu özellik yeni gelen araçlarda olmayacak bu elimizdeki son araç falan diye.

milas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 megane4 touch dizel otomatik 10000 de yeni aldım, startstop faydalımı zararlımı çözemedim bir türlü, bence ihtiyaç yok gibi düşünüyorum ama tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa seviniirim

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Start stop nedir nasıl ve ne zaman çalışır onu bilmek gerekir . Beğendiğim bir video paylaştım faydası olacaktır
https://youtu.be/M4UEQ_F-QLg

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Guzel video. Bilgilendirme için eyv. Günümüz Turkiye henuz bu duruma biraz uzak. Yakittan cok vergi parca dusundugumuzden zor gibi geliyor bana. Ki start stoplarin akusude farkli oluyor bildigim kadari ile. Tabiki fiyatida. Ins kullanabilecegimiz zamanlar gelir. Zaten elektrikli arabalar yayginlasirsa boyle birseye ihtiyac kalmicak gibi :)

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi