stepnem çalınır mı?

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba, aracımda stepne mevcut, 120 hp versiyon olmasından dolayı ( diğerlerinde niye yok onların lastiği patlamıyor mu renoya sormak lazım!!!)

biliyorsunuz stepneli modellerde lastiği aracın içine koymak yerine abuk bir sistemle dışarıdan bağlamışlar, bildiğin kamyonet usülü!!
kendince bir sebepleri vardır diyorum ve sorumu soruyorum.. bu stepne kolay çalınabilir mi? belkide kim ne yapsın senin yedek lastiğini sonucta 100 150 tl ye çıkma bulunuyor diyeceksiniz evet, ama merak içerisindeyim? başına benzer bir olay gelen var mı? lastiğinden geçtim, lastiği çalarken o bölgeye vereceği hasar lastiğin maliyetinden daha çok olacaktır kanısındayım.. bagaja alayım desem bagajda yer sıkıntısı var zaten... bu konuda bir bilgisi olan arkadaşlarım yeşillendirsin lütfen..

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lastik halat yardımıyla yerinde duruyor. Ben bir kere deneme amaçlı çıkartıp takayım dedim bir ton uğraştım. Başkasının dışarıdan çalacagını düşünmüyorum ben. Gereksiz endişeniz.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bagajdan sökülyor o dişardan sökülmez ki. beyler opsiyon yapmışlar yedeği. aracı alırken bende sormuştum. geçerli bir açıklamaları yok. saçmalıyorlar sadece. ek para verdik. aldık malesef. 350 mi neydi.

Farwynd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam stepnedir falan bu tip hırsızlıkların devri geçti. Hırsız dadanacaksa önce multimedya sistemine falan dadanır. Ayrıca çıkarıp takmasını bildikten sonra bu şekil stepne sistemi hen kolay hem de yer açısından büyük avantajlar sağlıyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Stepne lastiği araç dışına koymak kadar saçma geliyor stepne lastiğe para istemek Renault bu konuda oldukça abuk sabuk hareket ediyor yıllardır. Konuya gelecek olursak hiç Renault unda stepnesi çalınan duymadım onun içinde endişelenmeye gerek yok

34VR1415

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oradan onu çalan olmaz sistem bagaj içinden çalışıyor nede olsa fakat biz kullanıcılarda başımıza kötü bir olay gelmeden deneyip nasıl olduğunu öğrenmeliyiz çünkü o anda olayın stresi ile biraz zorlayabilir. YouTube üzerinde Clio 4 faydalı bilgiler videosu var tavsiye ederim

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bagaj içinden açılabildiğini bende biliyorum ancak sormak istediğim sonuçta lastik dışarıda duruyor ve bir levye marifeti ile kolayca alınabilir mi diye merak ediyorum. sonuçta arabanın teybi de arabanın içinde ama camı kırıp giriyor adam. sadece bu lastiği götürmenin ne derece kolay ya da zor olduğunu merak ediyorum. marifetli olan komple arabayı da götürüyor yoksa :)

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi adam istedikten sonra koyar takozu aracın jantini lastiğini komple götürür ne yazıkki bu durumla karşılaşanlarda olduğunu internette gördük. Yani evet isterse adam o stepneyi götürür

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bagaj içinden açılabildiğini bende biliyorum ancak sormak istediğim sonuçta lastik dışarıda duruyor ve bir levye marifeti ile kolayca alınabilir mi diye merak ediyorum. sonuçta arabanın teybi de arabanın içinde ama camı kırıp giriyor adam. sadece bu lastiği götürmenin ne derece kolay ya da zor olduğunu merak ediyorum. marifetli olan komple arabayı da götürüyor yoksa :)
kendi sorularınızı kendiniz cevaplamışsınız zaten. adam istese aracı da komple kolay şekilde götürüyor. öyle levye falan tampon vs. kırması lazım oda sökülürmü belli değil onun yerine normal lastiği 4 bicon la söküp götürmek çok daha kolay ve mantıklı. şerefsiz hırsızlar açısından.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İsteyen takoza alır 4lastiği de çalar. Böyle endişeler gereksiz bence. Aracınızın keyfini çıkarın [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi