Stop Ampul Led Yapan Var mı?

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar çift duy led p21w ampul aldım ama direk yanıyor (park ampulu) frene basınca yanmıyor. Aldığım yer + - ler terstir diyor ama öyle olsa park da da yanmaz değil mi. Başına gelen var mı

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ledin bir tanesinde iki ayrı devre mevcut, park ve fren, anladığım kadarıyla, fren devresini ters bağlamış olabilirler. Ledleri çıkartıp 12 volt ile test edebilirsiniz.

Canavar113

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun Focus ta başıma başıma gelmişti. Yaptığım araştırmalarda, 21 ve 5 w hattının ampul içi yalıtımının yapılmamış olmasi ve 21 w hattını. 5 w hattına geri besleme vermesi olarak öğrenmiştim. Ampul açılıp iki hat diyot ile tek yöne yalıtım sağlanması sorunu çözecektir ama işlemi ampulü parçalamadan yapamadığım için iptal etmiştim.İki hat izoleli ampuller de vardı ama maliyeti beni vaz geçirmişti...

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun Focus ta başıma başıma gelmişti. Yaptığım araştırmalarda, 21 ve 5 w hattının ampul içi yalıtımının yapılmamış olmasi ve 21 w hattını. 5 w hattına geri besleme vermesi olarak öğrenmiştim. Ampul açılıp iki hat diyot ile tek yöne yalıtım sağlanması sorunu çözecektir ama işlemi ampulü parçalamadan yapamadığım için iptal etmiştim.İki hat izoleli ampuller de vardı ama maliyeti beni vaz geçirmişti...

Bu ampul başka arabalarda yine p21w olan modellerde çalışıyor bence sorun bizim arabanın hat çekim şeklinde ama bulamadım çözümü. Elektrikten iyi anlayan bi usta lazım

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kendi Fluence aracıma yaptım. Frene basınca led olarak frenler yanıyor. Sinyallerde led lüks araçlar gibi oldu. Sinyallere direnç takılması gerekiyor.

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kendi Fluence aracıma yaptım. Frene basınca led olarak frenler yanıyor. Sinyallerde led lüks araçlar gibi oldu. Sinyallere direnç takılması gerekiyor.

Zaten sizden görerek bende aldım ama bende çalışmadı. Sizin stoplardaki (park ve stop birlikte çift duy) led hangi marka acaba. Ben stop ve geri vites lambasına düşünüyorum sinyaller direnç istediği için düşünmüyorum