Stop etme ve titreme sorunu

ahmethan55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamin aleykum. 2001 model clio aracim var 1.6 16v aracimdaki sorun rolantide asiri titreme olmasi ve araci bosa attigimda veya fren debriyaj yaptigim stop edicekmis gibi oluyo ve bazende stop ediyo bununla ilgili aracimda kelebek temizligi yapildi bobinler degisti rolanti valfi degisti hatta kompile motor yapildi araca sorun hala devam ediyo hangi ustaya gitsem kimi krankmili sensoru diyo kimi kelebek kutusu kimi rolanti sensöru diyo suanki masrafim 6 milyar harcadim ama sorun hala devam ediyo basina gelen varsa yada bilgisi olan yardimlarinizi bekliyorum

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef kronik ve çözümü kolay kolan bulunamayan bir problem. Megane 1 coupe kullanıcısıyım. Sanırım aynı motoru kullanıyoruz(K4M). Benzer sorunu yaşadım. boğaz kelebeği temizlendi, rolanti valfi ve krank değişti. Özellikle krank defalarca. Bunlara ek olarak araba çalışmamaya başladı. sorunun tesisatta olduğunu belirledik. Çalışmama problemi sebebiyle elektrik tesisatı elden geçirildi. Ve bu olaydan sonra stop etme sorunu çözüldü.

ahmethan55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef kronik ve çözümü kolay kolan bulunamayan bir problem. Megane 1 coupe kullanıcısıyım. Sanırım aynı motoru kullanıyoruz(K4M). Benzer sorunu yaşadım. boğaz kelebeği temizlendi, rolanti valfi ve krank değişti. Özellikle krank defalarca. Bunlara ek olarak araba çalışmamaya başladı. sorunun tesisatta olduğunu belirledik. Çalışmama problemi sebebiyle elektrik tesisatı elden geçirildi. Ve bu olaydan sonra stop etme sorunu çözüldü.
Bendede ayni sorun olabilirmi acaba tesisatin tam olarak neresinde sorun cikti ve ne kadara maliyet oldu acaba

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0260b029f10406fae70fc6b119128f8f.jpg

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Görünen kısımda plastik özelliği gitmiş kablolar vardı.

ahmethan55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Görünen kısımda plastik özelliği gitmiş kablolar vardı.

Aracin enjektor kismindan hava aldigini tespit ettik bakalim p.tesi hava alma olayini duzelticez insallah sorun duzelir dedigin yerede bakicam elektrikle ilgili bise varmi die

ahmethan55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunu cozucek usta istanbulda kalmamis belli