STOP /START Sistemi Hakkında Kiptapçıkta Yazılı Olanlar

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende sistem iyi çalışıyor, yukardaki kurallara uygun olarak. Sadece 5snliğine çalıştığı zamanlarda (kırmızı ışığın son snlerinde mesela, ya da U dönüşü yaptığım kontrolsüz kavşaklarda) biraz gereksiz gibi geliyor. Onun dışında birde devreye girince marş motoru gibi bir ses devamlı geliyor. Sizde de bu şekilde mi?

Merhaba,

Ses arkadan mı gelıyor, tıkırtı halınde? yoksa torpıdodan cızırtı şeklinde digital bir ses mı?

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben böyle bir ses duymadım hiç. Bu arada ben de arabayı parkettiğimde (motor stop, vites P) 5-6 saniye süren tiz belli belirsiz bir ıslık sesi geliyor. Siz de oluyor mu?

Merhaba,

Belirttiğiniz 5-6 sn. süren digital tiz ses benım megane gtline aracımda da vardı, bu araçımda da var. bunun sorun olduğunu sanmıyorum...

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Ses arkadan mı gelıyor, tıkırtı halınde? yoksa torpıdodan cızırtı şeklinde digital bir ses mı?

Ses kaputun içinden, sorunlu bir ses değil gibi. Sessiz bir ortamda S/Sun devreye girmesiye motoru dinleyin, belki herkeste vardır diye düşünmüştüm. Kalkışta arkadan ses geldiğini burada okumuştum. Bendeki o şekilde değil.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tiz ses elektriksel bence de, kontak kapatana kadar oluyor. S/S devreye girince gelen sesi kaydetmeye çalışıcam. Çok fazla değil, sanki küçük bi motor çalışıyo gibi

yağ pompası sesi olabilir mi? malum turboyu korumak için pompa devrede kalıyor diye duymuştum

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ pompası sesi olabilir mi? malum turboyu korumak için pompa devrede kalıyor diye duymuştum

Olabilir. da da da da da...gibi hehe. Kaydetmeye çalışıcam. Dediğim gibi anormal olduğunu sanmıyorum ama kimse böyle bişey duymadıysa servise sorabilirim.

Levo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben böyle bir ses duymadım hiç. Bu arada ben de arabayı parkettiğimde (motor stop, vites P) 5-6 saniye süren tiz belli belirsiz bir ıslık sesi geliyor. Siz de oluyor mu?
Aynı ses bendede var elektriksel bencede

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O ses benim megane 3 aracımda da var hatta servise sormuştum bir problemmi var böyle inceden bir ses geliyor diye onlarda problem yok bu ses gayet normal dediler. Yanlış hatırlamıyorsam yağ pompası veya mazot pompası olabilir. Yüksek ihtimal ile mazot pompasıydı beyindeki mazotu geri depoya iletiyor diye hatırlıyorum.

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O ses benim megane 3 aracımda da var hatta servise sormuştum bir problemmi var böyle inceden bir ses geliyor diye onlarda problem yok bu ses gayet normal dediler. Yanlış hatırlamıyorsam yağ pompası veya mazot pompası olabilir. Yüksek ihtimal ile mazot pompasıydı beyindeki mazotu geri depoya iletiyor diye hatırlıyorum.

Büyük ihtimalle öyle. Kaydetmeye çalıştım, olmadı. Çok hafif bir ses ancak sessiz bir yolda durup s/s başladıktan bir süre sonra kontağı kapatırsanız fark edebiliyorsunuz. Benim merak ettiğim bu ses hangi sisteme ait? Çünkü gaza bastıktan sonra yanımdaki araçtan çok daha hızlı kalkış yapıyorum. Çok da keyif verici!!! 2bin kmyi geçtim, artık ufak tefek şeylere takılmaktan vazgeçtim. Araç gerçekten güzel ve bağımlılık yapıyo...

Okanonaran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Star stop kontrol ettir uyarısı slan varmı acaba

Dr Y.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında bu start/stop zımbırtısını menüden komple kapatma imkanı olsa da her seferinde tuşa basmak zorunda kalınmasa