Stop & Start

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir yerde kısa süreli beklemem gerekiyordu, boşa aldım durdum. Stop devreye girdi. Yaklaşık 7-8 dakika sonra kendiliğinden start yaptı araç. Bekleme süremi tam hatırlamıyorum daha uzun da olabilir ama s&s belirli bir süresi var anlaşılan.

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildiğim kadarı ile bir süre söz konusu değil fakat;

Mesela kalorifer,klima,cam açma kapa düğmeleri vs yerlere bastığınız an araç otomatik olarak startlanır böyle bir durum olmuş olabilir hatta emin olmak için aracınız yakınızda ise inip bir deneme yapın..
Bir yerde kısa süreli beklemem gerekiyordu, boşa aldım durdum. Stop devreye girdi. Yaklaşık 7-8 dakika sonra kendiliğinden start yaptı araç. Bekleme süremi tam hatırlamıyorum daha uzun da olabilir ama s&s belirli bir süresi var anlaşılan.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın elektrik ihtiyacı olduğundan çalışmıştır. Aküden o anda enerji çekiyor araba ve aslında çalışıyor. Bir süre sonra aküden gelen amperajda azalma olduysa araç otomatik olarak çalışıp şarja başlamıştır.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildiğim kadarı ile bir süre söz konusu değil fakat;
Mesela kalorifer,klima,cam açma kapa düğmeleri vs yerlere bastığınız an araç otomatik olarak startlanır böyle bir durum olmuş olabilir hatta emin olmak için aracınız yakınızda ise inip bir deneme yapın..

Kubilay hiç bir şeye dokunmadım ya da öyle hatırlıyorum, bir sonraki sefer dikkat edeyim.:)
Aracın elektrik ihtiyacı olduğundan çalışmıştır. Aküden o anda enerji çekiyor araba ve aslında çalışıyor. Bir süre sonra aküden gelen amperajda azalma olduysa araç otomatik olarak çalışıp şarja başlamıştır.

Bu durum bana daha olası geldi:eyv

PERFECT-STROM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle teyp açiktir veya cam açar kapatirsiniz şunu da unutmayalim 3 defa frene basincada çalişmaktadir çünki hidrolik pompaliyorsun ,far açiktirilamba yakarsin vs
ben stop ettiğinde belli bir süre sonra komple kapaniyor diye hatirliyorum çünki başima gelmişdi kisacasi akü şarji belli seviyenin altina indiyse ve çekilen nominal akim değerlerinde yetersizlik varsa araç otomatik çalişmaya başlar