Su azaltma

xcyclopex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler arkadaslar.
Aracım 2007 Megane 2 1.4 Aut. Benzin/Lpg 116.000KM'de
aracımda 112,000KM de v kayısı kopup trigere dolandı sente attı ve subaplar yamuldu yarım motor yapıldı. 115000km'de yag eksiltmeden dolayı ustaya gittim. 0,5 lt yag koydu su anda yag eksiltme yok. Yag eklenirken su min seviyesindeydi o zaman 0,3lt civarı antifriz ekledim en son geçen hafta 0,2 lt kadar antifriz ekledim su seviyesi min çizgisinin altına inmedi ama sanki suda hafif azalma var. Bu arada edirnede yasıyorum ve buralarda hava sıcaklıkları çok düşüktü(su azaltmada etki olurmu bilmem ama) Su kabına baktım yag kalıntısı yok yağ cubugunda su yok. Motor eskiden(motor yapılmadan önce gaza basınca daha hızlı tepki veriyodu ama motor yapıldıktan sonra tepki cok hafif az gibi ama gucte düşme yok hatta 4. vites 3000 devirde 70km yapan aracım motor yapılmasından sonra şimdi 2750 devirde 70 km yapıyor 4. viteste.
Ustaya sordum araca bakmadı ama anlaatıgın o kadar onemli bir şey degil dedi. Bu su eksiltme normal midir. yada ne önerirsiniz.

xcyclopex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada motor yapan usta bursadaydı ve araca 10-30 yağ koymus bende ellemedim bu su azaltma sebep olurmu 5-30 la değiştireyim mi.( elf 10-30)

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Havası düzgün alındıysa , motor açılıp kapandıktan sonra az bir su eksiltmesi bir kereye mahsus normaldir.Eğer devam ederse bir yerden kaçak olabilir.Koyduğunuz antifriz bir yerleri açmış olabilir.
10/30 yağ koyulmasının su eksikltmesiyle bir alakası yok.

xcyclopex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Havası düzgün alındıysa , motor açılıp kapandıktan sonra az bir su eksiltmesi bir kereye mahsus normaldir.Eğer devam ederse bir yerden kaçak olabilir.Koyduğunuz antifriz bir yerleri açmış olabilir.
10/30 yağ koyulmasının su eksikltmesiyle bir alakası yok.

bunu tam anlayamadım ama bir yerleri açmış derken nerelere bakılması gerekli radyatör, toplama kabı vs mi.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Radyatör veya hortumlardan su eksiltme yapıyor olabilir. Bir basınç testi uygulata bilirsiniz. Kolay gelsin.