Şu coupeci arkadaşınıza bi yardımcı olun:)

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar maddi imkansızlıklardan dolayı Megane Coupe'mi satıyorum. Tabi arabasızda duramam. Corsa baktım kızdılar. çok yakar dediler üstadlarım:) kafamda Renault r9 var. ama hakkında hiçbir bilgim yok. bana şu arabaları bi anlatın be:) Hani şu kasası daha çok tutulur, bu kasası şöyledir. LPG'de ortalama değerleri? Bu arada 95 model üstü araçlar için soruyorum.

Takas yapmak isteyen olursa ya da arabasını satan güvendiğiniz bildiğiniz temiz bir makina varsa talip olalım. Önce benim arabayı bi nakite çevireyim tabi:)

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
HAkkınızda hayırlı olsun.. Alacagınız arac 95-96 broadwayse 7-9bin arası fiyatları değişiyor piyasasını hic kaybetmeyen araclar . Broadway bu Ruhsatında L423 yazsın 87-99 yılları arasında ne varsa tutulur :) 96dan sonra 1.4i enceksiyonlu motorları cıktı ama 10.000 den aşşagı alamazsın . 95 üstü karburatorlu 1.4 motorlu olanları alırsın..

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orta Kasa Dediğimiz Modeller En Çok Tutulan Serisi, Şuan'ki Piyasa Fiyatların Hakketme'yen Araçlardan Birisidir Brodway Serisi, Az Yakar Ama Sadece Az Yakar Başka Bir İcraatı Yoktur.

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orta Kasa Dediğimiz Modeller En Çok Tutulan Serisi, Şuan'ki Piyasa Fiyatların Hakketme'yen Araçlardan Birisidir Brodway Serisi, Az Yakar Ama Sadece Az Yakar Başka Bir İcraatı Yoktur.
Bu yoruma çok güldüm üstad:) Başka hiçbir marifeti yok diyorsunuz. Ya gerçekten çok kararsız kaldım. Hız, güç tutkumu bir kenara koyup ekonomi aracı almam gerekiyor. Serçe grubundan nefret ediyorum. Fiat tipo, tempra, unoyu seviyorum ama tipoya deli para istiyorlar:) tempralar dökülüyor. Uno da çok küçük:) Renault olsa iyi olur ama hangisi olsun işte :) off çok zor işmiş bu da:)

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu yoruma çok güldüm üstad:) Başka hiçbir marifeti yok diyorsunuz. Ya gerçekten çok kararsız kaldım. Hız, güç tutkumu bir kenara koyup ekonomi aracı almam gerekiyor. Serçe grubundan nefret ediyorum. Fiat tipo, tempra, unoyu seviyorum ama tipoya deli para istiyorlar:) tempralar dökülüyor. Uno da çok küçük:) Renault olsa iyi olur ama hangisi olsun işte :) off çok zor işmiş bu da:)

Fiat Grubuna Hele Tofaş Grubuna Ben Olsam Hiç Yaklaşmazdım Çünkü Öyle Göründüğü Gibi Az Yakan Araçlar Değil, Zaten 10 Bin Liraya Kadar Reno'da 2 - 3 Seçenek Var R21 - R9 Belki R19, Ben Şimdi Çıkıp Gidin 8 - 9 Milyara 2005 - 2006 Uzay Kasa Bir Lada Vega Alın Diyeceğim Hem Çok Noktadan Enjeksiyonlu Hem Az Yakar Hem Çok Kaçar Hemde Sağlam Araçlar Diyeceğim, Yedek Parçası Haddinden Fazla Ucuz Araçlar Diyeceğim Ama Bana Yine Lada Sempatizanlığı Yapıyor Diyecekler Ne Yapayım Yahu 10 Bine Kadar Alınacak En İyi Araba Benim Gözümde Lada Samara - Lada Vega'dır. Gidip 8 - 9 Liraya Veya 10 Liraya Bir Tane 1.6 16 Valf veya 1.5 16 Valf Lada Vega Alsanız Yolda 50 Bin Liralık Araçların Alayı İle Dalga Geçersiniz, Sağlamdır, Az Yakar, Parçası Ucuz, Sorun Çıkarmaz, Yolda Bırakmaz 4 Cam Otomatik, Kendi Çapında Yol Bilgisayarı Olan Bazılarında Opsiyonel Olarak Hidrolik Direksiyon - Analog Klima Bulunan Bir Araç Grubu, Ben Şimdi Sizi Renault'tan Soğutmak İstemem Renault Candır Ama Ne Yazık'ki 10 Bin TL Altında Pek Renault'un Araçları İç Açıcı Değil :) Yani Şimdi Gidip Bir Brodway Alsanız Sıradan Bir İnsan Olursunuz Ama Gidip Bir Vega Aldığınızda Farkınız Olur :D

Son düzenleme:

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3-4 öncesi arabam R9 Fairway' di. Oldukça seri bir arabaydı ve az yakıyordu, o zamana göre. Lpg'li bir araçtı ve beni hiç yolda bırakmadı. 4 sene kadar kullandım ve artık yan komşumun ısrarına dayanamayarak ona sattım. Gittim mazda 323 sedan aldım. R9 dan sonra Bmw' ye binmiş gibi hisstetim kendimi. Bu iki aracında piyasası yok ama araba olarak seni üzmeyecek arabalar. Mazda'nın parçası pahalı ama kaza yapmazsan klima, 4 cam motorlu, hidrolik direksiyon, içten açma bagaj ve benzin depo kapağı, vs. vs. bir sürü özelliği bulunan bir araba. Aynı zamanda virajlarda hiç savurma yapmayan bir araba. Herkesin zevki ayrıdır kardeşim. Sen ailenle oturup neye binmek istiyorsan ve hangisini gücün kaldirabiliyorsa ona bineceksin. Allah yardımcın olsun.

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3-4 öncesi arabam R9 Fairway' di. Oldukça seri bir arabaydı ve az yakıyordu, o zamana göre. Lpg'li bir araçtı ve beni hiç yolda bırakmadı. 4 sene kadar kullandım ve artık yan komşumun ısrarına dayanamayarak ona sattım. Gittim mazda 323 sedan aldım. R9 dan sonra Bmw' ye binmiş gibi hisstetim kendimi. Bu iki aracında piyasası yok ama araba olarak seni üzmeyecek arabalar. Mazda'nın parçası pahalı ama kaza yapmazsan klima, 4 cam motorlu, hidrolik direksiyon, içten açma bagaj ve benzin depo kapağı, vs. vs. bir sürü özelliği bulunan bir araba. Aynı zamanda virajlarda hiç savurma yapmayan bir araba. Herkesin zevki ayrıdır kardeşim. Sen ailenle oturup neye binmek istiyorsan ve hangisini gücün kaldirabiliyorsa ona bineceksin. Allah yardımcın olsun.

Üstad öncelikle yardımcı olmaya çalıştığın için ve iyi dileklerinden ötürü çok teşekkür ederim. Şimdi alternatiflere mazdayı'da eklediniz. Komşumda 323 sedan var. Arabaya bindim. Konforlu güzel araba. Brodwey'den çok daha pahalı olması gereken bir araba bencede. Yine de çekiniyorum mazdadan. Kime sorsam aman aman parçası çok pahalı diyor. Parçayı marçayı boşverdim. Dediğiniz gibi kaza yapmadıkça rutin bakımlara razıyız. Araba sonuçta. Masrafsızını hiç görmedim:) Peki mazda 323'de kronik vakalar var mı? Sürekli tekrar eden yada her mazda 323 kullanıcısının yaşadığı ortak problemleri var mı? Mesela bizim Coupe'lerde kelebek cam motoru, sanroof ve devir dalgalanması en yaygın kronik arızaları. Muhakkak her megane coupe kullanıcısı bu arızalara şahit oluyor. Beni rahatsız etmedi ama bazen soğuttu arabamdan. BAZEN :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstad öncelikle yardımcı olmaya çalıştığın için ve iyi dileklerinden ötürü çok teşekkür ederim. Şimdi alternatiflere mazdayı'da eklediniz. Komşumda 323 sedan var. Arabaya bindim. Konforlu güzel araba. Brodwey'den çok daha pahalı olması gereken bir araba bencede. Yine de çekiniyorum mazdadan. Kime sorsam aman aman parçası çok pahalı diyor. Parçayı marçayı boşverdim. Dediğiniz gibi kaza yapmadıkça rutin bakımlara razıyız. Araba sonuçta. Masrafsızını hiç görmedim:) Peki mazda 323'de kronik vakalar var mı? Sürekli tekrar eden yada her mazda 323 kullanıcısının yaşadığı ortak problemleri var mı? Mesela bizim Coupe'lerde kelebek cam motoru, sanroof ve devir dalgalanması en yaygın kronik arızaları. Muhakkak her megane coupe kullanıcısı bu arızalara şahit oluyor. Beni rahatsız etmedi ama bazen soğuttu arabamdan. BAZEN :)

Ben mazda 323' ü tam 4 sene kullandım. Akü, lastik, yağ ve filtreler dışında çıkardığı tek masraf sol ön bilya değişimiydi. O da 35 TL idi o zaman. Araba hala bizde. Babama hediye ettim. O kullanıyor şu an. 6 Sene oldu ben mazdayı alalı. Dediğim gibi normal bakımını yaptırdıktan sonra hiç bir araba kaza yapmadığı sürece kolay kolay masraf çıkarmaz. Mazda çok hoşuma gittiği için daha sonrasında Nissan primera aldım. Yok öyle bir araba. İnanılmaz konforlu bir araba. Ama sanıyorum şu an öyle bir araba almayı düşünmüyorsunuz. Allah yardımcınız olsun.;)

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben mazda 323' ü tam 4 sene kullandım. Akü, lastik, yağ ve filtreler dışında çıkardığı tek masraf sol ön bilya değişimiydi. O da 35 TL idi o zaman. Araba hala bizde. Babama hediye ettim. O kullanıyor şu an. 6 Sene oldu ben mazdayı alalı. Dediğim gibi normal bakımını yaptırdıktan sonra hiç bir araba kaza yapmadığı sürece kolay kolay masraf çıkarmaz. Mazda çok hoşuma gittiği için daha sonrasında Nissan primera aldım. Yok öyle bir araba. İnanılmaz konforlu bir araba. Ama sanıyorum şu an öyle bir araba almayı düşünmüyorsunuz. Allah yardımcınız olsun.;)

pedere yeni araba hedie etseniz ne iyi olur:) Sizin mazdaya talip olalım:)

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun.En çok tutulan orta kasa (93-96) modelidir.Yerinizde olsam enjeksiyonlu R9 tercih ederdim.Son kasa olarak geçer.(97-2000).Tofaşa hiç bulaşmayın derim.R19 alizelerde güzel araçlar.Tercih size kalmış.:eyv