Su Devir Daim

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Helal olsun sana:eyvsevindim valla:eyvne güzel duygudur değilmi o çok nadirde olsa bende yaşıyorum ara sırahehe

vallaha, sorma ya :D yani 10-20 lira fazla versem, bi usta getirir yaptırırım kapının önünde 1 saatte.... parça artık sıcaktan, tabiri caiz ise kaynamış :D borular çıkmak bilmedi, hele 2 tane vida... öle bela yerde duruyo ki anahtar girmiyor falan.. en soın buldum bi yerden lokma takımı güç bela söktüm falan ama....

dediğin gibi, söktükten sonraki haz... tarifi yok bea :D çok güzel, seviyorum ben arabamı.. al işte, yeni nesil bi araba olsa, delikanlıysan sök :D ne varsa eskilerde var... forever karadüzen :D

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eline sağlık abi umarım conta değişir :eyv

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
olm devirdaim trigere bağlı bizim araçlarda seninki nereye bağlı neyle dönüyo :D V kayışıyla mı :D

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizde triger kayışı yok zincirli bizimki sradan bir kayış bağlı

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet, servise parça siparişi verildi, yarın gidip alıcam, 121 TL.... 2 parça birleşik halde.. yani tek parça halinde satılıyor..
yerli de Aybay diye bir marka var, 45 TL tek parça, sadece motor kısmı var...

Servis, biz önermiyoruz ama kullanan çok var, arabayı satacaksan, yada az biniyorsan al tak ondan, ama sert kullanmaya fazla gelmez, bilgin olsun dedi.. bende garanti olsun diye orj. almaya karar verdim....

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ve bugün yeni devirdaim geldi... gittim aldım servisten geldim, motordaki kısmı güzelce temizledim, zımparaladım... devirdaimi taktım, boruları temizleyim bağlantıları taktım, kayışı geçirdim, sonra su ve antifirizi koydum, havasını aldım, marşa bastım... çalıştı :D
sonra bi tur atmaya çıktım.. oo da ne? lpg bitti anasını satim :D

ama şimdi canavar gibi çalışıyo, bi kaç defa hararet yapsın diye zorladım, 7000 devire kadar bastım, bana mısın demio.. hararet de o kadar zorlamaya rağmen 100 dereceye çıktı sadece... yani 3. cizgiyi biraz geçti...

Allah nazardan saklasın, yeter bu kadar masraf.. :D 1 haftada 250 TL yedi.. 250 TL ye sis takardım ben bea :D

birde bugün gene servisteki motor ustaları ile konuştum, onlarda bunun orjinalini almakla daha iyi yapmışsın...başın ağrımaz en azından dediler... servislerde R9, R12 R11 R19 kullanıcılarına bi farklı yaklaşıyorlar belki farketmişsinizdir.. mesela, git bunu sanayide yaptır, bu parçayı dışardan al bizde pahalı, şurada bulursun şunu... şunun yan sanayisi var, git onu taktır gibi :D tabi servise lüks arabayla gidenede, gel bunu değiştirelim diyolar o ayrı :D

Son düzenleme:

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi aynı senin gibi düşünüyorum :D Bazen öyle masraf açıyor ki Sis lambası parası akıp gidiyor :D Sil baştan :D ama yeminliyim takacam sis lambası ölmek var dönmek yok :D