Su eksiltme sorunu (2006 1.5 DCI Dinamik 100 Bg)

veli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,
aracım yaklaşık 8 aydır bende 233 binde - 2006 Scenic II 1.5 DCI Dynamic 100 Bg. Daha önce hiç olmamıştı, dün radyatör soğutma fanının daha çabuk ve fazla çalıştığını hissettim. Ustamı aradım havalar sıcak normaldir dedi, soğutma suyuna bir bak dedi. Aracımın biraz soğumasını bekledim ve soğutma suyu bidonunun kapağını açtım nerdeyse 3 Lt. su doldurdum. o arada alttan su damlıyor mu baktım bariz damlama yoktu. 5 Km mesafede eve kadar gittim baktım yine su kalmamış. 2 gün öncesine kadar böyle bir sorun yoktu. Bir kaç gündür klima açtım zaman zaman, klima çalıştırmaya başladıktan sonra mı oluyor acaba. Soğutma suyu klima ile alakalı mıdır? Ustayı arayacağım muhtemelen gel bakalım diyecektir.
Daha önce başına gelen var mı arkadaşlar ne olabilir? Su bidonunun kapağını açtığımda kapak içindeki manivela bidonun üstünde kaldı elimle çıkartıp tekrar kapağa oturttum, arızalı mı normalde böyle mi bu araçların kapakları?

Yorumlar için şimdiden, teşekkürler.

Not : Hararet göstergesinde değişme olmuyor.

Son düzenleme:

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun . Bağlantı noktalarına bir baktırmanızda fayda var eğer ki küçük bir kaçak varsa oradan buharlaşma da yapıyor olabilir. Ama suyu bu kadar çabuk bitirmesi kesinlikle bir kaçağın olduğunun belirtisi . Ayrıca sizleri daha yakından tanımak isteriz keyifli forumlar . http://www.renaultfanclub.com/renault-fan-club-uye-tanitimlari/ :eyv

veli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim, termostat kenarından kırılmış yeni termostat aldım taktı usta, şimdilik sorun yok. Sadece motor devri yüksekken kaçırıyormuş normalde pek belli olmuyordu. Aracın üzerinden çıkan orjinal termostat, gene iyi dayanmış. :)