Su Kaynatma sorunu

spnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a arkadaşlar aracım 2000 rne hararet göstergesi normalde iken aracın su kaynattığını farkettim ustaya götürdüm radyatör hava yapmış dedi havasını aldı suyunu tamamladı bi hafta sıkıntı yaşanmadı dün tekrar su kaynattı problem hakkında fikri olan varmıdır

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamircin yaptığı işlemi sen yapıp gözlemle. yağda suda farklılaşma varmı? yağı suya karıştırma su eksiltme vs ?

poyraz5252

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault araçlarinin hepsi motor suyu hava aldigin araç su kaynatir hararet yapar sana tavsiyem güzel kardeşim su tankinin kapagindan vs bir yerinde delik olmadigindan emin ol

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
16yıldır (çoğu eski araçlardı) Renault marka araçlar kullandım 1 defa aracım hararet yapma seviyesine geldi ondada genleşme tankı (orjinal 21 yıllık) plastik ek yerinden çatlamış hava alıyordu bunun haricinde hiç hararet problemi yaşamadım . Her aldığım araca bakım yaparım her an uzun yola hazırdır aracım , bakımlı araç bilinçli şöför ile yolda hararet yapmaz çok extrem durumlar hariç

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hararet seviyesi normalde ve su kaynatıyor sa muşur da bozuktur her zaman farkedemeyebilirsiniz ve motor yanar. değiştirin bence. hararet sorununu çözdükten sonra

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belki radyator tikanmistir. Belki musur bozuktur. Bence radyator aciciyla bir kullanin kisa bir sure aonra ayni auyu bosaltip tekrar deneyin. Az bir rahatlama olduysa demekki ici kirec dolmus olabilir. Birde termostatin erken acani gec acani diye birsey duydum ama sadece duydum bu konuda bir arastirarak ta alabilirsiz termostadi