Sunroof ayakları kırılanlar dikkat :)

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
:)abi oda abartı olur kımı dıyo tırnak kırılır kımı dıyo su alır ıkı rada bi derede du bakalım hayırlısı benım kafa geldımı gidiyom yapıyom buda bıraz daha dursun hele:)az daha araştırma yapalım

hacı manuel yapalım eski usül :D bende düşünüyorum :)

RsErdi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mertle bnm ayaklarda kırık. semih abi yaptırdı onun ayakları demir yapmıslar senin dedigin gibi bida kırılmaz :)
bizimde yaptrmamiz lazım

adigeemre

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hacı manuel yapalım eski usül :D bende düşünüyorum :)
abi evir çevir kıvır çevir sallaaaa....çevirde cevir onunda karızması yok şöööylee bastımıı dııııızzzztt die açılmayınca :)

karaca35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olay cok basit arkadaşlar resimleyemedim ama sizin için tekrar söküp takcam :D Göstericem yarın sunroof ayagyla flan ugrasmayın iç çap 5 dış çap 10 kalınlık 10 mm olan 4 tane rulman alın ayakları sökün atın ayakların yerine bunları takın takır takır calısıyo valla rulmanlara azıcık gress yagı sürün ömürlük olsun :)

mert hitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sabırsızlıkla bekliyorum o zaman yarınki resimlemeyi :D

karaca35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamamdır :) yarın aksam 10-11 civarlarında eklerim resimleri :)

ersan 1616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanrouf ile benim araçtada sorun vardı cam açıldığında arakaya takılıp ses yapıyordu haliyle boşlukta fazlaydı reno mais te çalışan bi arkadaşımında megane 2 hb cam tavan aracı var oda kalıp bölümünde orginalinden daha dayanıklı bi malzeme kullanıp aynısını yapmış sonuç muhteşem

karaca35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadasın kulllandıgı malzeme derlin ve ya yine sert plastiktir mutlaka kesinlikle saglam olmustur eminim cünkü sunroofun ayakları plastik malzemeden yapılmış ve içi boş boşluklarada küçük kauçuklar yerleştirilmiş hepsi bu cok dandik yani bnim kendi aracımdan cıkan kırık ayakları atmasaydım gösterirdm :) ama bakın benim yaptıgım uygulamanıın aynısı youtube'da var şimdi link vericem bi göz atın arkadslar sadece kullandıgım rulman farklı ayrıca ben rulman takmaktan baska işlem yapmadım cnkü rulmanımı ona göre almıstım :) Renault Megane II sunroof sliding system with ball bearings - YouTube bu video ya bi göz atın arkadslar :)

karaca35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
izmirde olan arkadslar varsa yardımcı olurum beraber montajlayabiliriz :)

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki tıkırdama olayı ? yani ses filan hiç boşluk kalmadan oluyormu