Sunroof problemi

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar arkadaşlar. Bugün sabah erken saatlerde uzun yol dönüşü sunroof sorunu yaşadım. Havalandırma pozisyonunda takılı kaldı. Kapatıyorum tekrar açılıyordu. Sabah can sıkıntısıyla servise gitmeden önce internette benzer problem yaşayan var mı diye baktım ve satır aralarında bir çözüm yolu buldum neyse. Aynı sorunu yaşayacaklar için bilgi olsun. Açma düğmesine 5 saniye kadar basılı tutunca sistem resetleniyormuş. Bu sayede normale döndü. :eyv

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar arkadaşlar. Bugün sabah erken saatlerde uzun yol dönüşü sunroof sorunu yaşadım. Havalandırma pozisyonunda takılı kaldı. Kapatıyorum tekrar açılıyordu. Sabah can sıkıntısıyla servise gitmeden önce internette benzer problem yaşayan var mı diye baktım ve satır aralarında bir çözüm yolu buldum neyse. Aynı sorunu yaşayacaklar için bilgi olsun. Açma düğmesine 5 saniye kadar basılı tutunca sistem resetleniyormuş. Bu sayede normale döndü. :eyv

sunroof fitiliniz de kirlenmiş olabilir. arada bir ıslak mendille silip silikon sprey ile yağlayın.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

abi würth'ün silikonlu yağlı spreyi var.

mutlaka ama mutlaka onu al derim ben, yıllardır sunrooflarımda ve cam fitillerimde onu kullandım en ufak bir renk değiştirme,yıpranma,soyulma, esnekliğini kaybetme yaşamadım 160binde arabalarım bile sıfır gibi kaldı hep.

eğer adanaya sık sık geliyorsan (haftasonları yazlıktayım) bende her daim bagajda bulunur, adanaya gelirsen adana organize sanayi ceyhana yakın ben ordayım genelde beklerim yemek yer muhabet eder tüm fitillerini taptaze ederim abi.

eğer düşmez ise würthe git al spreyi ve 15-20cm uzaklıktan yavaş yavaş yedire yedire sık, sıkmadan önce fitili bir güzel temizle ama fitilde yada sıkacağın yerde toz kir olmasınki faydası uzun sürsün.

bu arada kapı menteşelerine,bagaj menteşesine de , trim parçalara sıkılabiliyor ve sıkınca gram ses kalmıyor o tık tıklar,gıcırdamalar hepten kesiliyor bir süre (bende 3-4 ay).

yer yer arabamın lastininede sıkıyorum öyle yaldır yaldır parlatmıyor ama kauçuğunu güneşten koruyorda birazda olsun parlatıyorda.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağolasın kardeşim, Haziran'da ordaydım, bu aralar planlarda yok ama gelince ben de tanışmak isterim. Haberleşiriz. Şu ara ağırlık Antalya bölgesi, hem ziyaret hem ticaret. Eylül başı gibi gene bir yol görünüyor o tarafa ama henüz kesin değil.

Würth benim de bildiğim iyi bir marka. Muhtemelen onu tercih ederim. Şimdilik kapılarda filan ses sorunum yok ama illa ki olacaktır ileride tabi ama şu sunroof kızakları yataklar fitiller vs. bir bakım yapılmalı anlaşılan. Lastiklerin parlamasından hoşlanmam zaten, mat koyu siyah olacak. Onun için de bir sprey almıştım zamanında onu kullanıyorum hala.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende wurth kullaniyorum. Problem yok sunroofta

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir de bu yataklarda sarı renk yağ gibi bir şey var. Sanki gres yağı gibi. O konuda bilginiz var mı? Yağ da sürmek gerekiyor sanırım yataklara ve ne çeşit bir yağdır bu acaba?

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir de bu yataklarda sarı renk yağ gibi bir şey var. Sanki gres yağı gibi. O konuda bilginiz var mı? Yağ da sürmek gerekiyor sanırım yataklara ve ne çeşit bir yağdır bu acaba?

Gres yagi evet. Cok gerekli degilse kalsin o temizlemeyin.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Würth almaya gittim gene bu her derde deva markayı gördüm aldım. Meğer bu arkadaşların da varmış. 400ml 22 TL.

Hafta sonu uygularım artık.

j22Ldr.jpg