Sürücü Mahalindeki Ses Hakkın'da

erh0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar..aracım 2013 clio4 dci ıcon platin gri..sürücü mahallindeki emniyet kemerinden, yolda giderken ve kasislere girerken yandaki plastiğe çarpıp gıcık bir ses geliyo..ve her defasında yandaki emniyet kemerini düzeltip duruyorum..yokmudur bunun bi çaresi..inanılmaz gıcık bi ses.. sizlerdede varmı bu olay yardımlarınızı bekliyorum,hoşçakalın..

Moderatörün son düzenlenenleri:

CanTRGT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam inanın ki aynı sorun bendede var yolcu kısmındaki emniyet kemerinin tokasını koltugun üstüne getirmeye getirmeye çalışıyorum anca ses öyle gidiyor. Gerçekten çok gıcık bir ses

Ilhan Emecan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun herkeste var ben bunun çözümü olarak on yolcu emnyet kemerini yolcu varmıs gibi takıyorum eger ynıma birisi oturucaksa cıkartıp yolcunun takmasını istiyorum.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kemer tokaları satılıyordu eskiden,oto marketlerde olması lazım,onlardan alıp takarsanız sıkıntı kalmaz...

sedatty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı şeyi 6 aydır yaşıyorum, çözüm olarak koltuğun üstüne getirmeye çalışıyorum, çıldırazaaammmm :(

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
OA_2550889.jpg

ModaCar "Clikck" Emniyet Kemer Rahatlatıcı - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/automix-emniyet-kemer-rahatlatici-aparati-kemerm-87863315

Automix-Emniyet-Kemer-Rahatlatici-Aparati__87430313_0.jpg

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
marketlerde yada internette kumaş yapışkanlı keçeler var. Onlardan alın ve kemeri komple kaplayın. Ses kalmayacak.Sorunsuz biniyorum :)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun herkeste var ben bunun çözümü olarak on yolcu emnyet kemerini yolcu varmıs gibi takıyorum eger ynıma birisi oturucaksa cıkartıp yolcunun takmasını istiyorum.

sürekli takılı kalırsa, uzun süre gergin durmadan dolayı kemer geri sarma özelliğinde ve hızında zamanla azalma olabilir. pek tavsiye etmem açıkcası. misal eskimiş elekrikli süpürgelerin kablo sarma hızında zamanla aynı şey oluyor. araç kemeriyle süpürgenin çalışma prensibi farklı ama birçok araçta gördük ve duyduk bu sonucu.

mrt72nl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yolcu koltuğu her kullanıldıktan sonra yeniden iki tarafıda düzeltmek zorunda kalıyorum. Süspansiyondanmıdır yada başk abir problemmi var bilmiyorum ama hafif kötü yollarda bile çok fazla ses var

on-cey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımın da yolcu tarafından bir cızırtı ses geliyor bende ilk başta emniyet kemerinden geldiğini sandım servise götürdüm sağolsun servisteki arkadaşla baya bir inceledik ve sesin kaynağının koltuk başlığı olduğunu çözdük araç biraz bozuk yola girdiğinde geliyor bu ses elimle başlığı tutunca ses kesiliyor hatta araç dururken başlığı ileri geri haraket ettirince aynı ses çıkıyor ilginç cliom benim ya herşeye rağmen çok ısındım aracıma :)