Sürüş Esnasında Sol Taraftan Gelen Röle Sesi

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar;

Araçta sürüş sırasında sol taraftan sürekli çıt çıt röle sesi geliyor. Bu durumdan muzdarip arkadaşlar acaba bir cevap alabildiler mi ?

<font color="#1d2129" face="helvetica, arial, sans-serif"><span style="font-size: 14px; line-height: 19.32px;">

KadjarFan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Ben de de aynı ses var. 100 km civarı seyrederken biraz gaza basayım röle devreye giriyor, gazı bırakayım röle açılıyor.. Daha sonra sabit hızda 100 civarı seyrederken nasıl oluyorsa bazen açılıyor bazen kapanıyor ancak çok bariz bu sesi duyuyorum ve rahatsz edici bir ses. Bu bir sorun mu ? Röle bozuk mu? Kalitesiz mi? Çünkü ses gelmiyordu yeni başladı.
Umarım cevap verecek bir arkadaş olur.

KadjarFan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok mudur bunun nedenini bilen?

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hız - dış hava sıcaklığı - klima ile denemeler yaptım hiçbiri o roleyle alakalı değil.
dururken yapmıyor soğuk havadada yapmıyor.
motor harareti yokkende yapmıyor ama bir keresinde hava ve motor sıcakken düşük süratte yaptı o yüzden belki ön fan ile ilgili olabilir diye düşünüyorum

KadjarFan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlginç gerçekten. uzun yol esnasında, yol sessiz iken, bir zaman sonra başlama nedenini bilmiyorum ancak bazen o röle sürekli kapanıp açılmaya başlıyor. 90 dan sonra gaza basınca röle çıt ediyor (açılıyor yada kapanıyor), gazı bıraktıktan sonra biraz yavaşlayınca tekrar çıt ediyor (kapanıyor ya da açılıyor)

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sigortaların olduğu yeri açıp bakmadım ama mantıken role olmaması gerek.
eğer varsa yani bu roleyi el altına koymuşlarsa kitabında bilgi vardır. açıkcası merak edip bakmadım

eyilmaz41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba bende de megane 4 var. Geçen ilk defa gece 100 km hızlarda yolculuk yaptım uzun süre. Bu ses bende de var. Servise soracağım.

Sent from my SM-A800I using Tapatalk