Sürüş modları

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunların düzgün açıklaması elinde olan var mı yada bilen. Hangi mod daha iyi hangisinde kullanmalı düzgünce açıklar mısınız

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunların düzgün açıklaması elinde olan var mı yada bilen. Hangi mod daha iyi hangisinde kullanmalı düzgünce açıklar mısınız

Multi-Sense sistemi; seçili moda, araca, sürüşe, ışık ortamına, konfora ve motor sesine göre hareket eder:
- Comfort, Sport, Eco ve Neutral modları ön ayarlıdır ve özelleştirilebilir ışık ortamları ve motor ses seviyeleri ile ilişkilendirilmiştir;
- Perso modu tem olarak özelleştirilebilir.
Sürüş modları şunları etkiler:
- takviyeli direksiyon;
- uyarlamalı süspansiyon:
- dört çeker sürüş:
- motor ve dişli kutusu tepkisi:
- ısıtma.
Ayrıca şunları etkiler:
- ışık ortamı ve gösterge tablosu aydınlatması;
- gösterge tablosu ve çok fonksiyonlu ekrandaki bilgileri;
- motor ses seviyesi;
- masaj koltuğu.
Her çalıştırma sonrasında araç, motorun kapatıldığı sırada ayarlanmış olan modu kullanır.
Comfort Modu
Bu mod, yumuşak direksiyon sağlar. İç ortam daha yumuşaktır. Araca göre koltuk masaj işlevi etkinleştirilir.
Sport Modu
Bu mod motor ve vites kutusunun tepki hassaslığını artırır. Direksiyon daha sıkıdır.
Eco Modu
Eco Modu enerji tasarrufu ve çevrenin korunmasına yöneliktir. Direksiyon yumuşaktır, motor ve dişli kutusu yönetimi ise yakıt tüketiminin azaltılmasını sağlar. Klima, sadece gerekli olduğunda kullanılacak şekilde ayarlanır.
Bölüm 2’deki “Sürüş öneriler, Eko Sürüş” paragrafına bakınız.
Not: ECOmodu olmayan araçlarda Comfort modu, enerji tasarrufu ve çevreye duyarlılık açısından en uygun mod haline gelir.
Neutral Modu
Varsayılan mod olan Neutral modunda araç fabrika ayarları seçilir.
Perso Modu
Bu mod sürüşü, konforu, ışık ortamını ve motor sesini elle yapılandırmanıza olanak tanır.

Aciklama renault sitesinden alintidir.

http://tr.e-guide.renault.com/trk/Talisman/MULTI-SENSE

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hic birini bile begenmezseniz perso modunda kendinize özel ayarlıyabilirsiniz herşeyini

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eline sağlık kardeşim sen kitabı atmışsın ben bunları biliyorum bana ekstra bilgiler lazım

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Şehir içinde eco işe yaramıyor bende.Neutral ile daha az yakıt yakıyorum ben.Şehirler arası 3 uzun yol denemem oldu.Uzun yolda eco 1-1.5 litre tasarruf sağlamama yardımcı oldu.

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende deneyeyim şehir içi neutral modunu. Zonguldak eğimli arazi bakalım fark edecek mi.