Süspansiyon sertliği?

GaKKoS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio4, segmentinde yol tutuşu konusunda başarılı güven veren araçların içinde:eyv
Birşey merak ediyorum,Dün İzmir Gaziemir KIPA orta da ki kavşağı bilen var mıdır?Ben konak istikametine dönerken en fazla 70 Derece açı ile aracım ile dönerken araç kayma yaptı zor toparladım.Hızım 40 bile değildi sanırım. Böyle birşey mümkün mü?

Black Mamba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ESP manuel olarak girmiyor araç bilgi işlem uygulaması sonucu savurma başlaması sonrası milisaniyeler içinde beyin karar verir ve işleme başlar frenleme ve gaz tepkileri ile ESP uygulaması yapar şu da bir gerçek ki hangi araç ne kadar geç ESP ye giriyor ise o araç en iyi aerodinamik karoser ve süspansiyon dengesi ile üretilmiş bir araçtır bu tabi Normal Şartlar Altında gerçekleşecek durumlar için geçerlidir ben elimden geldiğince sınırlarını zorladım daha önce Peugeot 206 ve citroen C2 gibi araçlarım oldu bu Fransız beni yol tutuşu ile çok etkiledi :)

Zenx

Metin KESKİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sürekli ESP yi sokarak mı dönüyorsunuz.
ben acil durumlarda yada sınırlar zorlandığı anları söylemek istemiştim, kuşkusuz en son care esp devreye giriyor ama cliolar viraj kabiliyeti hakkında benimde kesin bi bilgim yok açıkcası.

GaKKoS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ESP manuel olarak girmiyor araç bilgi işlem uygulaması sonucu savurma başlaması sonrası milisaniyeler içinde beyin karar verir ve işleme başlar frenleme ve gaz tepkileri ile ESP uygulaması yapar şu da bir gerçek ki hangi araç ne kadar geç ESP ye giriyor ise o araç en iyi aerodinamik karoser ve süspansiyon dengesi ile üretilmiş bir araçtır bu tabi Normal Şartlar Altında gerçekleşecek durumlar için geçerlidir ben elimden geldiğince sınırlarını zorladım daha önce Peugeot 206 ve citroen C2 gibi araçlarım oldu bu Fransız beni yol tutuşu ile çok etkiledi :)

Hocam ben biraz korkarak sürüyorum aracı , kayacak devrilecek diye..

Yukarıda bahsettiğim gibi bir virajdan dönerken aracın kontrol hakimiyeti gidiyordu. Kıc mıc atmaya başladı 40 ile virajdan dönerken....

Black Mamba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ben biraz korkarak sürüyorum aracı , kayacak devrilecek diye..

Yukarıda bahsettiğim gibi bir virajdan dönerken aracın kontrol hakimiyeti gidiyordu. Kıc mıc atmaya başladı 40 ile virajdan dönerken....

servise gösterin bence ciddi bişey yoktur umarım Pc ye baglayıp baksınlar EPS girdiği zamanların raporunu vericektir eminim geçmiş olsun şimdiden

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birşey merak ediyorum,Dün İzmir Gaziemir KIPA orta da ki kavşağı bilen var mıdır?Ben konak istikametine dönerken en fazla 70 Derece açı ile aracım ile dönerken araç kayma yaptı zor toparladım.Hızım 40 bile değildi sanırım. Böyle birşey mümkün mü?

canlı olarak test etmek en doğrusu. imkanınız varsa aynı virajda bayinin test aracıyla bizzat test yapın yada clio4'ü tanıyan birisi kullansın ve fikrini söylesin ki kıyas yapılabilsin.