Susuz Araç Yıkama | Makyajlı Clio 4 ümü bu yöntemle yıkadım | Sonuç mükemmel

efkanyildirimm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler iyi forumlar herkese. Bazı arkadaşlar biliyorlar beni kanalımda paylaştım bunun videosunu fakat bu yöntemi bilmeyen diğer clio kullanıcılarıda faydalansın istiyorum. Eğer detaylı bir şekilde arabanızı yıkamaya vaktiniz ve yeriniz yoksa bu yöntem ile arabanızı çok rahat yıkayabilir, temizleyebilirsiniz. Umarım faydam dokunur:)

Link burada:
https://youtu.be/_Q1CoCy5NZ8

Youtube:
Mekaniks (https://goo.gl/nhd6As)
(Bu arada makyajlı clio 4 ile ilgili daha videolar yükleyeceğim. Haberdar olmak için abone olup bana destek çıkarsanız çok sevinirim. Şimdiden iyi seyirler herkese)

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş alınma da gerçekten kirli bir araca uygulandığında hem etkili sonuç vereceğini düşünmüyorum hem de daha aracın üzerinden su ile atılmamış iri taneli taneli toz çamur vs. parçacıkları üzerine her ne sıkmış olursan ol bezi sürmeye başladığın anda birçok kılcal çiziğe kavuşacağını düşünüyorum. Ayrıca senin kirli dediğin araç kadar temiz gezmiyorum ben günlerce :) belli ki öğrenci bir kardeşimizsin aracın da hayırlı olsun ayrıca kazasız belasız kullan inşallah ama reel dünyaya geçtiğimiz zaman çoğu insanın aracın her parçasını ayrı ayrı spreyleyip tek tek silmekle de uğraşacağını zannetmiyorum. yapabilecek vaktim olsa dahi onu yapana kadar su-köpük-su şeklinde 5 dakikada aracı yıkatıp araç ıslak iken uygulanan hızlı cilalardan uygulamayı tercih ederim en azından hem bir nebze koruma sağlar hem de aracım gerçekten parlamış olur. ve ek olarak bu sıvının o kirleri çözebilmesi için ağır çözücüler içeriyor olması da çok muhtemel ve zamanla aracının boyasını soldurması işten bile değil. suyun değmediği hiçbir temizliğin tam olamayacağı kanaatindeyim kaldı ki bu ürünleçamurluk içlerini veya jantlarını temizleyemezsin. Jantlarını temizleyebiliyorsan zaten direkt çöpe at o spreyi... balata tozunu sökebilen şey boyana ne yapar sen düşün..
Tüm yazdıklarımın bir özeti olarak, ürünün para tuzağı olduğunu düşünüyorum.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ASLA TAVSİYE ETMİYORUM!

yanlış anlamayın ama bu işten anlayan hiçbir kimse bu yöntemi önermeyecektir.

1) içinde sabun ve bol su kullanmadğınız için aşırı derecede yoğun ve güçlü endüstriyel seviyede güçlü çözücü var ve bu cilanız için resmen snlik ömür demek olduğu gibi akması anlamına gelir.

2) en ciddi kirleri dahil sökse siz elinizle harelenmeye sebeb olacaksınız çünkü mikrofiber beziniz belli ölçekli parçaları içinde çizmeden barındırabilirki bu bahsetiğimde tanesi 40tllik ciddi profrosyonel bezler koçtaştan 4ü 10tlıklerden değil.

açıkcası bu iş mantıklı olsaydı ilk çıktğı 2008li yıllarda tutardı ozamanlar bolca reklamı yapıldı ve uygulamaya çalışan firma,yaptırmaya çalışan kullanıcı çoktu ama 2009a bile yetişmedi tutmadı ve muhakak sebebi vardır derim :)

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Aracın üzerinde kılcal çizikler oluşur bu şekilde. Ürüne hiç gerek yok bence wd 40 la bile bu sonuca ulaşırsınız.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle katılıyorum.Benim aracım yıkamacıdan çıkarken bile bukadar temiz olamıyor :D Bir de benim içim acıdı ,o bezlerle o sıvıyla kılcal çizikleri oluşturup durdunuz.Siz sürdükçe ben pc başında yapma ya sürme oraya bari demekten kendimi alamadım.Güle güle kullanın.

Kardeş alınma da gerçekten kirli bir araca uygulandığında hem etkili sonuç vereceğini düşünmüyorum hem de daha aracın üzerinden su ile atılmamış iri taneli taneli toz çamur vs. parçacıkları üzerine her ne sıkmış olursan ol bezi sürmeye başladığın anda birçok kılcal çiziğe kavuşacağını düşünüyorum. Ayrıca senin kirli dediğin araç kadar temiz gezmiyorum ben günlerce :) belli ki öğrenci bir kardeşimizsin aracın da hayırlı olsun ayrıca kazasız belasız kullan inşallah ama reel dünyaya geçtiğimiz zaman çoğu insanın aracın her parçasını ayrı ayrı spreyleyip tek tek silmekle de uğraşacağını zannetmiyorum. yapabilecek vaktim olsa dahi onu yapana kadar su-köpük-su şeklinde 5 dakikada aracı yıkatıp araç ıslak iken uygulanan hızlı cilalardan uygulamayı tercih ederim en azından hem bir nebze koruma sağlar hem de aracım gerçekten parlamış olur. ve ek olarak bu sıvının o kirleri çözebilmesi için ağır çözücüler içeriyor olması da çok muhtemel ve zamanla aracının boyasını soldurması işten bile değil. suyun değmediği hiçbir temizliğin tam olamayacağı kanaatindeyim kaldı ki bu ürünleçamurluk içlerini veya jantlarını temizleyemezsin. Jantlarını temizleyebiliyorsan zaten direkt çöpe at o spreyi... balata tozunu sökebilen şey boyana ne yapar sen düşün..
Tüm yazdıklarımın bir özeti olarak, ürünün para tuzağı olduğunu düşünüyorum.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Susuz temizlik, temizlik değildir... ancak kılcal çizikleri sadece tozu ovalamak yapmaz, tazyikli su da yapar... dolayısıyla tazyikli su ile aracınızı yıkamayınız...

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Susuz temizlik, temizlik değildir... ancak kılcal çizikleri sadece tozu ovalamak yapmaz, tazyikli su da yapar... dolayısıyla tazyikli su ile aracınızı yıkamayınız...

tazyikli suyun ben kendi sahip olduğum araçlarda hiç kılcal çizik yarattığına şahit olmadım(uzun vadede boyayı eskitme, soldurma konusunda bir etkisi olabilir elbette). aksine tazyiksiz suyla araç yıkayacağımız zaman, örneğin; hortumla çamurun bir kısmını araca hiç zarar vermeden atabiliriz doğru ancak araca yapışmış ve basınçsız suyla çıkmayacak kirler için sünger vurmak zorunda kalırız. bu durum yine aracımızın çizilmesine sebep olmaz mı? basınçlı su veren makineler de normal bildiğimiz suyu hava takviyesi ile basınçlı hale getirmekten başka birşey yapmıyor sonuçta.. ha basınçlı su vurduğunda araç üzerindeki toz parçaları yuvarlanarak çizer şeklinde düşüneceksek o biraz işin atom parçalama kısmına giriyor bana göre.. hem o çamurları sünger ile aracın üzerinde gezdirmeye kıyasla çok çok daha az zarar vereceğini düşünüyorum..
şahsi fikrim elbette... zaten en en mantıklısı, olabiliyorsa seramik kaplama, onun dışında da boya koruma ürünlerini nizami olarak uygulamaya özen göstermek. bu aracınızın boyasının korunmasının en iyi yoludur bence

son olarak basınçlı su makineleri hortumla yıkamanıza göre çok çok daha az su tüketirler(kendi sahip olduğum makinenin 300litre/saat gibi bir tüketimi vardı). normalde 300 litreyi hortumdan debisine bağlı olarak 15-20 dakika gibi bir sürede akıtmış olursunuz. düz hesap yaparak bir aracı yıkamak için basınçlı makine ile 3dk. desek buna karşılık hortumla da daha uzun süreceğinden 5 dk su akıtmış olalım, işlem sonunda makine ile harcayacağımız su max 15-16 lt. , hortum ile harcayacağımız su ise en az 70 lt. olacaktır. yani milli servetimizi korumak açısından da hortumla yıkamaya göre daha tasarruflu bir tüketim sağlamış olursunuz.

Son düzenleme: