symbol 2 authentique 2012 yakıt lambası sorunu

tyln_88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
symbol 2 2012 model aracım,
yakıt tüketimini ölçmek için fulledim 700 km gittim,gösterge çubuğu kırmızı çizgiyide geçti yapıştı 0'a kadar ama lamba falan yanmıyor yolda kalıcam diye korkuyorum..acaba araçta yol bilgisayarı olmadığı iiçin kırmızı lamba yanma özelliğimi yok nedir yani, bilen arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alakası yok yol bilgisayarıyla yanması lazım. Biraz daha gezmeniz lazım yanması için ya da ampulü patlak.:eyv

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
symbol 2 2012 model aracım,
yakıt tüketimini ölçmek için fulledim 700 km gittim,gösterge çubuğu kırmızı çizgiyide geçti yapıştı 0'a kadar ama lamba falan yanmıyor yolda kalıcam diye korkuyorum..acaba araçta yol bilgisayarı olmadığı iiçin kırmızı lamba yanma özelliğimi yok nedir yani, bilen arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim
Kontağı açtığınızda yakıt lambasinin yanip sonra sonmesi gerekir lambayi burdan da kontrol edebilirsiniz yetkili servise danışabilirsiniz bir kalibrasyon yapılması gerekebilir

anidem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
belki henüz bitecek seviyeye gelmemiştir yakıtınız aynı araçtan bendede var ışık yandığında 100tl mazot attım 350 km yol oldu hala ışık yanmadı sizinde 700 km yapmanız normal gibi. yinede kontak açılışında ışığı kontrol etmekte fayda var.